שכחה 15,000 שקלים בקו 12 של דן באר שבע

''ירדתי בתחנה הקבועה שלי ליד המאפייה - ושמתי לב שהתיק לא עליי. בנהלתי'', סיפרה הנוסעת. הכסף היה מיועד להנצחת בתה. הנהג דוד אסור עשה מאמצים לאתר את הנוסעת - והאבידה הושבה
send whatsapp messsage send FB messsage
הנהג, דוד אסור (צילום: דן באר שבע)

תושבת העיר באר שבע איבדה תיק ובו אלפי שקלים שנועדו להנצחת בתה. בזכות תושייתו של הנהג, דוד אסור, הוחזר התיק לבעליו. "כששמעתי למה אמור היה לשמש הכסף התרגשתי מאד", אמר הנהג. 


“כששמעתי מה יש בתיק ולמה אמור לשמש סכום הכסף הגדול ההתרגשות היתה כפולה ומכופלת”
 


 

נוסעת קבועה של קו 12 גילתה ששכחה תיק ובו דברי ערך: "אני יורדת בתחנה קבועה ליד המאפייה", פתאום הרגשתי שהתיק לא עלי ונבהלתי מאד. בתיק היו כל הדברים החשובים- מפתחות, ארנק, מסמכים אבל בעיקר 15,000 ₪ שהוצאתי בדיוק מהבנק", מספרת הנוסעת בהתרגשות מהולה בעצב. הכסף אמור לשמש להנצחת בתה שנפטרה לפני מספר שנים.

דוד אסור, הוא נהג האוטובוס בו נשכח התיק. "לאחר כל נסיעה אני עושה סריקה באוטובוס ומוודא שאף אחד לא שכח משהו", מספר הנהג שעובד בחברת "דן באר שבע" כבר 4 שנים. "במהלך הנסיעה באוטובוס פנתה אלי נוסעת שאמרה שקר לה והצעתי לה לעבור לשבת במושב שמאחורי, שם המזגן פחות מורגש״, משחזר אסור את הנסיעה. ״במהלך הסריקה מצאתי במושב שמאחורי תיק שנשכח, אבל לא קישרתי את התיק לנוסעת. "נוסעים שוכחים הרבה דברים באוטובוס. זה עניין שבשגרה", הוא מוסיף. "פתחתי את התיק כדי לראות אם יש טלפון של הבעלים וראיתי רק סיגריות וחפצים אישיים. לא רציתי לחטט כי מדובר בחפצים אישיים".

במקביל קיבלה טליה, נציגת פניות הציבור של החברה טלפון מנוסעת מבוהלת ומבולבלת שסיפרה כי שכחה תיק ובו סכום כסף גדול וחפצים אישיים. הטלפון הבא של טליה היה לנהג שעדכן כי התיק נמצא בידו. אז גם קישר הנהג בין התיק האבוד לבין הנוסעת וזכר באיזה תחנה הוריד אותה.  

"נסעתי במהלך ההפסקה לתחנה שבה היא ירדה. היא חיכתה לי ומאוד התרגשה ושמחה שהבאתי לה את התיק ובירכה אותי", משתף דוד בהתרגשות. "כששמעתי מה יש בתיק ולמה אמור לשמש סכום הכסף הגדול ההתרגשות היתה כפולה ומכופלת".  

"אני מאד נהנה מעבודה עם אנשים. יש פעמים שהציבור לא מעריך את העבודה שלנו ומתלונן, אבל אני מתמלא סיפוק כשאני עוזר לנכים או בימים כמו אלה, כשאני רואה את הבעת. הפנים של הנוסעת שנושמת לרווחה לאחר שהוחזרה לה אבדה כל כך חשובה ומשמעותית עבורה".