רצח כפול בצומת להבים: שני צעירים נורו למוות מטווח קצר, הרוצחים נמלטו (תיעוד)

איבראהים שיך אל-עיד ושריף שיך אל-עיד נרצחו בירי מטווח קצר על ידי מתנקשים, סמוך לצומת להבים. הרוצחים נמלטו. מפקד מחוז הדרום קרא לתושבי רהט לשתף פעולה עם המשטרה. מתחילת השנה נרצחו 146 אזרחים ערביים
send whatsapp messsage send FB messsage
המכונית השרופה של הרוצחים (צילום רץ ברשתות / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'), זירת הרצח (מצלמות חברת נתיבי ישראל)

הכמויות האדירות של נשק בלתי חוקי בנגב והסכסוכים העקובים מדם בין משפחות ובין גורמים פליליים גבו  מעט אחרי חצות שני קורבנות נוספים: איבראהים שיך אל-עיד ושריף שיך אל-עיד, כבניח עשרים, תושבי רהט, נרצחו מירי מנשק אוטומטי בסמוך לצומת להבים. 146 אזרחים ערביים נרצחו מתחילת השנה, כמעט כפול מבשנה שעברה. על פי החשד, הרוצחים ארבו לצעירים וירו בהם מטווח קצר. הרוצחים נמלטו ושרפו את רכבם. הובקר נשמעה ביקורת קשה על כך שלא רק שהשמטרה משוועת לכוח אדם, שלא מגיע, אלא גם המצב בנגב בפרט ובחברה הערבי בכלל, רק הולך ומחמיר.
 


מפקד מחוז הדרום, ניצב אמיר כהן: "אנחנו מצפים מהמנהיגות המקומית לפעול ומהאזרחים הנורמטיביים לשתף פעולה עם המשטרה''
 

כוח משטרה בזירת האירוע (צילום: משטרת ישראל)סמוך לשעה 00:30 התקבל דיווח במשטרה על אירוע ירי  סמוך למחלף להבים. על פי דיווח כוחות ההצלה, במקום היו 2 צעירים, פצועי ירי במצב אנוש וצפוע נוסף במצב בינוני, אשר פונו לבית החולים סורוקה. האבטחה בבית החולים תוגברה, לאור ניסיונות העבר במקרים אלה, מתוך חשש שעימותים בין המשפחות יגיעו במהלך הלילה לתוך העיר באר שבע. מותם של שני צעירים, איבראהים שיך אל-עיד ושריף שיך אל-עיד, נקבע בבית החולים סורוקה. מחקירה ראשונית, אומרים במשטרה, הרקע לאירוע הוא סכסוך פלילי בין המשפחות.

 

זירת הרצח בצומת להבים (צילום: מצלמות נתיבי ישראל / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')על פי הערכות, הרוצחים עקבו אחרי הרכב ובו שלושת הצעירים, ארבו להם בכביש 40 סמוך לצומת להבים, פתחו באש מנשק אוטומטי ונמלטו מהזירה. רכבם השרוף נמצא סבמוך לכביש 310.

מפקד מחוז הדרום, ניצב אמיר כהן קיים הערכת מצב בתחנת רהט: "אירוע קשה כתוצאה מסכסוך דמים של מספר שנים בין משפחות, הנחתי שהיחידה המרכזית של מרחב נגב תטפל באירוע ולצידה נקצה את כלל הכוחות והאמצעים העומדים לרשות המחוז בכדי להגיע לרוצחים. נמשיך לבצע פעולות אגרסיביות, מבחינתי האירוע בראש סדר העדיפויות של המחוז. אנחנו מצפים מהמנהיגות המקומית לפעול ומהאזרחים הנורמטיביים לשתף פעולה עם המשטרה".