''הגעתי לבית העלמין בבאר שבע, קבר אחי נופץ לרסיסים''

גבריאל מלאך הגיע לפקוד את קבר אחיו אריק בבית העלמין החדש - ומצא אותו מנופץ. ''התמוטטתי. קשה לי להגיע לבית העלמין מפאת מחלה, לראות דבר כזה - פשוט לא יכולתי''
send whatsapp messsage send FB messsage
במרכז, קברו של אריק מלאך ז''ל, שפורק ומראה כללי של המקום (צילום סלולרי)

גבריאל מלאך, תושב באר שבע, הגיע לפקוד את קבר אחיו אריק ז''ל, בבית העלמין החדש בבאר שבע ולדבריו, ציפתה לו הפתעה לא נעימה: ‘’קבר אחי היה מנופץ. במקום מבצעים עבודות שיפוץ, הקבר עמד חשוף והמצבה השבורה פשוט הונחה בצד. הקבר של אחי בנוי ממצבה פשוטה, שאנחנו בני המשפחה, טיפחנו. הנחנו עליו עציץ עם צמח סוקולנט, הכל היה מטופח. שאלתי את הפועלים במקום מה קרה, הם אמרו שהם משפצים את המקום ובסוף יחזירו הכל למקום. אבל הכל נעלם''.

 

במקום בו עמדה המצבה - חוט ברזל עם פתק (צילום סלולרי)‘’דרשתי לדבר עם האחראי במקום. פשוט כעסתי והרגשתי רע. אני חולה אונקולוגי, מאוד קשה לי להגיע לבית העלמין ועוד יותר קשה לי לראות מחזה כזה. אין לי מושג איך יחזירו את הכל למקום. לך תדע אם החלקה עליה פשוט הניחו פתק קרטון היא בכלל החלקה של אחי. אין לי בעיה עם שיפוצים, ועם זה שבית עלמין צריך להיראות יפה, מסודר, מכבד. פה פשוט הקיפו את המקום בלוחות מתכת ושברו. איני יודע איך התמודד עם זה''.

שוקי דמרי, מנכ״ל המועצה הדתית, מסר בתגובה: ‘’המועצה הדתית בבאר שבע מתקנת את השקיעה שנוצרה בגוש 21 על חשבונה. היא  פרקה את המצבות, תיקנה את השקיעה ומחזירה את המצבות למצבן  הראשוני  בימים הקרובים. בע''ה תיגמר העבודה והכל יחזור לקדמותו  כפי שהי לפני השקיעה''.