בגלל מחסור באלפי מורים: תואר הוראה בבן גוריון - בחצי מחיר

האוניברסיטה תעניק מלגות אשר יממנו 50% משכר הלימוד לתעודת הוראה לסטודנטים הלומדים במקביל לתואר ראשון או שני
send whatsapp messsage send FB messsage
פרופ' תהילה קוגוט. צילום: דני מכליס, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב

אוניברסיטת בן-גוריון נרתמת לסייע למדינה באתגר גיוס מורים איכותיים לבתי הספר התיכוניים. החל משנת הלימודים הקרובה האוניברסיטה תעניק מלגות אשר יממנו 50% משכר הלימוד לתעודת הוראה לסטודנטים/ות הלומדים/ות במקביל לתואר ראשון או שני.

השנה אושרה מלגה של מחצית מגובה שכר הלימוד השנתי על לימודי תעודת הוראה לכל מי  שישלים לימודיו בהצלחה לתעודת הוראה במקביל לתואר הראשון או התואר השני שלו/ה. זוהי הקלה כלכלית משמעותית לסטודנטים/ות המעוניינים/ות בתעודת הוראה מכיוון שעד היום, כל מי שלמד לתעודה בשילוב התואר הראשון או השני שילם כפל שכר לימוד – גם על התואר וגם על תעודת ההוראה. את הבקשה למלגה יוכלו להגיש סטודנטים/ות לתואר ראשון בשנה ב' ו-ג', ומועמדים/ות לתואר לתואר שני.

לימודי ההוראה יעניקו אפשרות לביטחון תעסוקתי באמצעות תעודה מקצועית בעלת חשיבות למגוון ענפים. הלימודים מפתחים כישורים נדרשים בשוק העבודה כיום – מכשורי פרזנטציה ועמידה מול קהל ועד תכנון אסטרטגי, הכנת מערכי פעולה ופיתוח הדרכה. כמו כן לימודי תעודת ההוראה מפתחים מיומנויות של למידה מתוך התנסות מעשית וחקר עצמי.

כחלק מהשאיפה לגוון את דרכי הוראה, ולגמישות ויעילות מקסימליים, חלק מהקורסים יועברו בלמידה מרחוק בשילוב למידה פרונטלית. הלמידה מתקיימת בקבוצות קטנות בהנחיית מיטב אנשי האקדמיה והשטח, תוך הקפדה על יחס אישי ומקצועי.

ראשת בית הספר לחינוך באוניברסיטת בן-גוריון, פרופ' תהילה קוגוט: "אני מברכת את החלטת האוניברסיטה להעניק לסטודנטים/יות המשלבים תעודת הוראה עם לימודי תואר מלגה בגובה 50% משכר הלימוד לתעודת הוראה. זוהי החלטה נכונה בימים בהם מערכת החינוך זקוקה מאוד למורים מצוינים. תוכנית הלימודים הייחודית אצלנו מעודדת התפתחות אישית בנושאים כמו עמידה בפני קהל, התבוננות עצמית, חקר עצמי ולמידת עמיתים. אני מקווה שהפטור יסייע לסטודנטים/יות המתעניינים בהוראה לממש את הרצון ולהעשיר בכך את עצמם ואת סביבתם."