''חסמנו להם את חצרים, יאללה בלאגן'': תומכי רפורמה חסמו את הכניסה לקיבוץ (תיעוד)

שוב נחסמת הכניסה לקיבוץ חצרים במוצאי שבת בעקבות המחאה המשפטית בבאר שבע, שעברה למקום חדש. המשטרה הגיעה לכניסה לחצרים - ופינתה את החוסמים
send whatsapp messsage send FB messsage

תומכי השינויים במערכת המשפט חסמו אתמול, מוצאי שבת, את הכניסה לקיבוץ חצרים, אחרי שבבאר שבע נערכה הפגנה כנגד השינויים במערכת המשפט במיקום חדש, סמוך לקניון הנגב. ‘’חוסמים לנו את באר שבע, זכותנו לחסום להם את הקיבוצים. אלה שבאים להפגנות בבאר שבע זה שמאלנים מהקיבוצים, באר שבעי אמיתי הוא ליכודניק, לא תראה בהפגנות שלהם באר שבעים כי יודעים שיסמנו אותם'', אומר הבוקר אחד התומכים. ‘’אישית, לא נסעתי לחצרים, אבל זה חוצפה שחוסמים לנו רחובות בבאר שבע, שבכלל לא מסכימה עם הדעות שלהם, פעם זה משפטי, פעם זה גאווה, כל העיר חסומה בגללם''.

 

ההפגנה בבאר שבע, סמוך לקניון הנגב (צילום: שרית לייזרוביץ')בקיבוץ חצרים לא ששים לדבר: ‘’אנחנו מודעים שכל מוצאי שבת יש פה בלאגן בכניסה.  בחצרים עובדים הרבה באר שבעים ותושבי חצרים עובדים בבאר שבע ויש להם משפחות שם. כל השנאה כלפי חצרים נראית מיותרת. הגיעו לפה אנשים עם שנאה לא מוסברת אלינו'', אומר חבר קיבוץ. ‘’ניסינו לשוחח איתם, לספר להם על הקיבוץ והאנשים שלו, אבל כלום. הם נעולים על הסיפור שלהם. פשוט מזמינים משטרה''.

בעקבות המחאה המשפטית הקיבוצים בנגב ואלה שקרבת באר שבע נוקטים אמצעי זהירות, לרבות בידוק קדפני וקשר רציף עם המשטרה. באירוע אתמול הגיע למקום כוח משטרה שפינה את המפגינים.