''מנע בגופו פיגוע גדול'': חן אמיר מקיבוץ רעים נרצח על ידי מחבל בתל אביב

אבל בקיבוץ רעים שבחבל אשכול: חן אמיר ז''ל ביקר בבוקר את משפחתו ובערב - בעת שמילא את תפקידו כסייר ביטחון בתל אביב, מנע, יחד עם סייר נוסף, פיגוע גדול. מחבל שתכנן לפגע במחאה בקפלן הוא שירה בחן
send whatsapp messsage send FB messsage
חן אמיר זייל, זירת הפיגוע (רשתות חברתיות / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

פעל בגבורה – ומנע פיגוע גדול: חן אמיר, בן 42, יליד קיבוץ רעים שבנגב, הוא סייר הביטחון העירוני של עיריית תל אביב שנורה על ידי מחבל בפיגוע אמש (שבת) ברחוב מונטיפיורי בתל אביב.  אמיר ז''ל  מת מפצעיו בבית החולים.

מחקירת המשטרה עולה כי המחבל, כאמל אבו-בכר, בן 22, מכפר רומנה באיזור ג'נין, פתח באש לעבר אמיר וסייר שהיה במשמרת,  אחרי שעורר את חשדם, ופצע את חן אמיר באורח אנוש. אמיר פונה לבית החולים איכילוב תוך פעולות החייאה, בו הרופאים קבעו את מותו. משפחתו של אמיר החליטה לתרום את איבריו להשתלה. רחוב מונטיפיורי הומה אדם בשבתות והוא נמצא במרחק הליכה מרחוב קפלן, בו נערכת ההפגנה כנגד השינויים במערכת המשפט מדי מוצ''ש. הפיגוע התרחש בעת שהרחוב היה מלא במבלים.

 


''חן נהרג בעת שמנע בגופו פיגוע גדול והציל בחייו ובמותו חיים רבים. המשפחה החליטה באצילות נפש ברגעים קשים אלו, לתרום את אבריו להצלת חיים נוספים''

 החקירה מעלה, כי המחבל ככל הנראה התכוון לבצע פיגוע ירי גדול במחאה כנגד השינויים במערכת המשפט בקפלן. פעילותם של הסיירים מנעה פיגוע גדול. אמיר התגורר בבת ים, אך נולד בקיבוץ רעים בחבל אשכול והוריו מתגוררים שם. גורמי רווחה מלווים את המשפחה.

 

חן אמיר ז''ל (צילום: רשתות חברתיות / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

חן הרבה לבקר את הוריו שבתאי ומלכה, ואת אחותו עדיה המתגוררים בקיבוץ רעים. אימו הייתה בעבר אחות ואביו עבד בחקלאות, כיום הם בגמלאות. ''זוהי בשורה נוראית. אנחנו מלווים את המשפחה. אנחנו עדיין מוכי תדהמה", אמר חבר קיבוץ עם היוודע הבשורה המרה.

מבית החולים איכילוב נמסר: "חן, בן 42, נשוי לורד ואבא לשלוש בנות, נהרג בעת שמנע בגופו פיגוע גדול והציל במותו חיים רבים. משפחתו באצילות נפש הסכימה לתרומת איברים להצלת חיים. בית החולים משתתף בצער המשפחה. יהי זכרו ברוך".

מקיבוץ רעים נמסר: ''קבוץ רעים מודיע בצער רב ובתדהמה על מותו של חן אמיר נשוי לורד ואבא לשלוש בנות, בנם של מלכה ושבתאי אמיר, אח של עדיה הנשואה לליאור כהן ודודם של אורי, ויעל .  חן נהרג בפיגוע בתל אביב היום בעת מילוי תפקידו. אנו כואבים את כאבה של המשפחה ומשתתפים באבלם הכבד. יהי זכרו ברוך''.

התנועה הקיבוצית מסרה הבוקר: ''התנועה הקיבוצית אבלה וכואבת עם היוודע דבר הרצחו של חן אמיר, בן קיבוץ רעים בפיגוע הערב בתל אביב.  אנו שולחים את תנחומינו ומחבקים את ורד רעייתו ושלושת ילדיהם הקטנים, את הוריו ואחותו חברי הקיבוץ ואת קיבוץ רעים כולו בשעתם הקשה מנשוא. יהי זכרו ברוך!''.

מועצת אשכול מסרה הבוקר: ''בית אשכול כואב את מותו בטרם עת של חן אמיר ז״ל, סייר הבטחון הגיבור שנרצח בפיגוע הלילה בתל אביב, בזמן שהגן על אזרחים''.
''חן בן קיבוץ רעים, בנם של שבתאי ומלכה אמיר ואחיה של עדיה כהן. נשוי לורד ואב לשלוש בנות. גדל והתחנך במועצה, בוגר בית ספר מעלה הבשור''.
''חן נהרג בעת שמנע בגופו פיגוע גדול והציל בחייו ובמותו חיים רבים. המשפחה החליטה באצילות נפש ברגעים קשים אלו, לתרום את אבריו להצלת חיים נוספים''. 
''כולנו משתתפים בצערם העמוק של בני המשפחה. צוותי המקצוע של המועצה וקהילת רעים עוטפים את המשפחה בשעה קשה זו וילוו אותה ככל שיידרש'. יהיה זכרו ברוך''.

רעות קרפ, חברה ללימודים: ''חן, גיבור שלנו. בן כיתה שלי מהקיבוץ נרצח הערב בפיגוע. לא מעכלת את הבשורה הנוראית הזו. נוח על משכבך בשלום גיבור''.