יריות, רימון יד בחצר ופריצות: ''כנופייה השתלטה על נווה נוי''

''אתמול חזרתי מאירוע וראיתי שהשכונה חסומה על ידי ניידות. אחד השכנים סיפר לי שזרקו רימון. יש פה בעיה של פריצות לבתים, שומעים יריות, מפחיד'', מספר תושב השכונה
send whatsapp messsage send FB messsage
רימון הלם צה''לי (צילום המחשה: SHUKI / CC BY SA 4.0)

‘’כנופיה השתלטה על נווה נוי ומטילה פה אימה'', מספר לחדשות באר שבע והנגב תושב השכונה, אשר ביקש להישאר בעילום שם. ‘’אתמול חזרתי מאירוע בשעה מאוחרת. הכביש היה חסום על ידי ניידות. שכן סיפר לי שזרקו רימון ברחוב אטד, ככל הנראה על רקע פלילי. זה רק אירוע אחד: יש פה פריצות על בסיס קבוע, שומעים קולות ירי. כולם מכירים את הבעיה, אבל חוששים להתלונן. היום מפחיד לדבר''.

על פי עדי ראיה איתם שוחחנו, בין ראשון לשני, בשעה 00:30 לערך נשמע קול פיצוץ עז. ‘’הגיעה לפה משטרה, הגיעו חבלני משטרה. רחוב אטד נסגר לתנועה. חיכיתי עד שיפתחו את הרחוב ונוכל להגיע הביתה''.

תושב אחר סיפר: ‘’זה לא המקרה היחידי. יש פה פריצות, אנשים צריכים להסתגר בבית, להקיף עצמם בסורגים, כי יש פה פריצות. היו גם מי שפרצו להם פעמיים. זו מציאות הזויה''.  לדברי תושבים, העובדה כי המשכונה ניתן להילמט במהירות לשטחים פתוחים, מקלה על הפורצים. ‘’אף אחד לא רוצה לחיות מוקף גדרי תיל, אבל פה חייבים טיפול שורש. השלכת רימונים זה לא משהו שצריך להסכים איתו, לעבור איתו לסדר היום''.

לטענת תושבים, כנופיה מנסה להטיל פחד על תושבי השכונה: ‘’לפעמים הם מגיעים בחבורות, חוסמים את הרחוב עם כלי הרכב שלהם,  הזוי. נווה נוי לא הייתה כזו''.

קראו עוד באותו נושא:
לאומנות בלב באר שבע: מי פורץ לבתים פרטיים ומשחית דגלי ישראל?

פשיעה ללא הפסקה: בנווה נוי, ברמות, בנאות לון ובשכונה י''א

 אימה בנווה נוי: התעוררו מהרעש ומצאו פורץ בסלון