''תביא 300 שקל או שאני דוקר אותך'': ההלוואה הפכה לפרשת סחיטה באיומי סכין

הנאשמים, בהם קטינים, הלוו כסף- וגבו את החוב באלימות קשה. באחד המקרים, הקטינים הגיעו לקניון בבאר שבע לסגור חשבון עם תלמיד - ואיימו לדקור אותו
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום המחשה: Saif71.com / PEXELS

מכתב האישום שהוגש על ידי עו"ד ואדים סיגל נגד ישראל אבזוב (26) קריית גת, יוסף גוסיינוב (24) וטורל גוסיינוב (27) מירוחם עולה כי במהלך חודש ספטמבר 2020 נטל המתלונן כ-3000 שקלים הלוואה מישראל . במועד מתן ההלוואה לא סיכמו השניים על מועד החזרתה וכן לא נקבעה ריבית בגינה. 

למרות האמור, בתחילת מאי 2023 יצרו הנאשמים קשר עם המתלונן ודרשו כי ישיב את ההלוואה, באחת הפעמים אף הגיעו למקום עבודתו ובמקרה אחר אף איימו לדקור אותו. עקב האיומים החל המתלונן לשלם את ההלוואה בתשלומים. בסמוך למועד סיום התשלומים, הנאשמים יצרו קשר עם המתלונן וטענו בפניו כי הוא חייב להם 1,000 שקלים ריבית. המתלונן סירב לשלם את הריבית ובתגובה איים טורל על המתלונן וטען כי הוא קנה את החוב של המתלונן על מנת שלא ישברו לו את כל העצמות.
 


הנאשם ושני קטינים הגיעו לקניון בבאר שבע ואיימו על קטין כי בין היתר כי ידקרו אותו ואף הצמידו לרגלו סכין שהביא אחד מהנאשמים הקטינים. כתוצאה מהאיומים נתן המתלונן לנאשמים 150 שקלים והחל להתרחק מהמקום, תוך כדי שהנאשמים בועטים וסוטרים לו.

  

כתב אישום נוסף הוגש על ידי עו"ד גיורא חזן כנגד צעיר שרק עתה מלאו לו 18, מבאר שבע ושני קטינים, ממנו עולה כי לפני כחודש התגלעה קטטה בין אחד הקטינים למתלונן הלומד עמו בבית הספר, במהלך הקטטה נקרע כובעו של הקטין. בסמוך למועד הקטטה קבעו הנאשמים עם המתלונן באזור הקניון בבאר שבע, עם הגעתם למקום דרשו מהמתלונן כי ישלם להם 300 שקלים בעבור הכובע שנקרע ואיימו עליו בין היתר כי ידקרו אותו ואף הצמידו לרגלו סכין שהביא אחד מהנאשמים הקטינים. כתוצאה מהאיומים נתן המתלונן לנאשמים 150 שקלים והחל להתרחק מהמקום, תוך כדי שהנאשמים בועטים וסוטרים לו.

לישראל אבזוב ויוסף וטורל גוסיינוב יוחסו עבירות של סחיטה באיומים וסחיטה בכח. לצעיר שזה עתה מלאו 18 ולשני הקטינים יוחסו עבירות של סחיטה באיומים, תקיפה סתם ולאחד הקטינים יוחסה גם עבירה של החזקת סכין.