תומכי רפורמה חסמו את הכניסה לקיבוץ משמר הנגב, התארגנות לחסום קיבוצים נוספים הלילה

המתיחות בין המחנות בנגב עולה מדרגה: התארגנות לחסימת קיבוצים באיזור באר שבע, כנקמה על ההפגנות נגד הרפורמה. ''אנחנו לא יכולים להיכנס או לצאת מהקיבוץ, הזעקנו את המשטרה'', מספר אחד החברים בקיבוץ
send whatsapp messsage send FB messsage
הכניסה למשמר הנגב (צילום סלולרי)

המתיחות בין מחנות  תומכי ומתנגדי הרפורמה עולה מדרגה: התארגנות, הלילה, של גורמי ימין לחסום את הכניסות לקיבוצים באיזור באר שבע, כנקמה על ההפגנות של מתנגדי הרפורמה, לטענתם הינם ‘’פריווילגים חברי קיבוצים, שאינם מתגוררים בבאר שבע''. מדובר בלילה מתוח מאוד, בו המשטרה ערוכה לכל תרחיש אפשרי - כולל של הפרות סדר המוניות שיפרוצו ברגע שהחקיקה תאושר בכנסת. השבוע המשטרה עברה לעבוד במתכונת שלדית, במשמרות של 12 שעות, על מנת לשמור על הסדר הציבורי.

הערב נחסמה הכניסה לקיבוץ משמר הנגב על ידי עשרות תומכי הרפורמה המשפטית, המונעים מחברי הקיבוץ להיכנס או לצאת.  כוח משטרה שהוזעק למקום מנסה לשכנע את המפגינים לעזוב את המקום, בינתיים ללא הצלחה. 

 

כוח משטרה בכניסה לקיבוץ משמר הנגב (צילום סלולרי)‘’הבת שלי הגיעה  לקיבוץ וכבר למעלה משעה עומדת בחוץ'', מספרת תושבת באר שבע. ‘’הייתי אמור לצאת לבאר שבע ובכניסה לקיבוץ עמדו מפגינים, שחסמו לי את הדרך וניסו להתעמת איתי. חזרתי לקיבוץ והזעקתי את המשטרה'', מספר חבר קיבוץ עימו שוחחנו הערב. 

בקיבוצים באיזור באר שבע החליטו להדק את סידורי האבטחה ולהחמיר בבדיקות הנכנסים: ‘’בדרך כלל הקיבוצים פתוחים, כי באר שבעים עובדים אצלנו, אנחנו עודים בבאר שבע, אבל עכשיו, השערים סגורים וכל הנכנסים שאינם חברי קיבוץ עוברים בידוק''.

עידכון, 23:13: המפגינים עזבו את המקום.

הערב נערכה  בבאר שבע המחאה כנגד השינויים במערכת המשפט, בהשתתפות אלפים, במקביל לנקודות אחרות בארץ.
 

ההפגנה בבאר שבע (צילום: יעל רונן)