מגיעה לבית חב''ד עם הכלב - ומרססת גראפיטי (תיעוד)

סרטון של תושבת באר שבע מרססת כתובת ''לכו לצבא'' על קירות בית חב''ד בבאר שבע דלף לרשת. ר' זלמן גורליק, רבה של חב''ד בעיר: ''לא צריך לרסס - אפשר לשאול: שירתתי בצה''ל''
send whatsapp messsage send FB messsage
מרססת גראפיטי על בית חב''ד (צילום מסך)

סרטון ובו נראית תושבת באר שבע מגיעה לבית חב''ד בבאר שבע ומרססת גראפיטי ''לכו לצבא'', דלף לרשתות החברתיות. אתמול הושחתו קירותיהם של 3 בתי כנסת בעיר וגורמים פוליטיים מהירו להאשים את הסטודנטים בעיר במעשה. 

הכתובת על בית חב''ד בבאר שבע (צילום סלולרי)

ר' זלמן גורליק, רבה של חב''ד בבאר שבע, בשירותו הצבאי (אבלום אישי)


''אפשר היה לשאול, לא צריך לרסס. שירתתי בצה''ל'', מספר רבה של חב''ד בבאר שבע, ר' זלמן גורליק. בחב''ד הופתעו מהמעשה: אנשי חב''ד עוסקים ביום יום במעשי חסד, כאשר רק השבוע ערכו בר מצווה ל-30 ילדים מבאר שבע, יחד עם משפחותיהם. חב''ד גם מסייעים למשפחות ובודדים בחגי ישראל, עורכים סדרי פסח, ארוחות ראש השנה ועוד, תמיד בנועם ובאהבה רבה.  

''המעשה הזה הפתיע את כולנו'', מספר אחד המתפללים בבית הכנסת ''ישראל הצעירה''. ''באים לפה ממש כולם, זה בית כנסת לכולם. אני לא יודע מי יכול היה לעולל מעשה כזה. שמעתי שעצרו חשודה, מקווה שתטופל בחומרת הדין''.ח''כ אלמוג כהן אמר: ''ביממה האחרונה התרחשו שני אירועים חמורים ביותר בהם רוססו כתובות נאצה על בתי כנסת בעיר באר-שבע. במציאות אחרת, בה היו מרוססות כתובות נאצה על מסגד או כנסייה, כלל המערכת הפוליטית והתקשורתית הייתה נעמדת על רגליה האחוריות ומגנה, ובצדק. לעומת זאת, כאשר דבר כזה מתרחש כנגד בתי כנסת יהודיים, משתררת לפתע דממה מחרישת אוזניים בכל כלי התקשורת. שהרי אדוני התקשורת הישראלית, השמאל, אינם מתרגשים מפגיעה שכזו. כמובן שאף אני עומד כנגד פגיעה בכל סמל דת באשר הוא, אך אני לעומתם דוגל בשוויון אמיתי ומגנה את הפגיעה הזו בכל תוקף''.

יצויין, כי האירוע סוקר בהרחבה בכל כלי התקשורת ובמהדורות החדשות. ​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים
https://chat.whatsapp.com/BeAWEs24kfw2qYE4JKYhRW

​​​​​​​