הנקמה של תושבי הפזורה: ''זרקו אבנים רק על מי שסברו שהם יהודים''

המשטרה והשב״כ עצרו תושבי הפזורה הבדואית בחשד כי יידו אבנים וחפצים נוספים לעבר כלי רכב שנסעו בכבישי הדרום על רקע לאומני וממניע גזעני תוך סיכון חיי אדם
send whatsapp messsage send FB messsage
הנקמה של תושבי הפזורה: ''זרקו אבנים רק על מי שסברו שהם יהודים'' צילום: דוברות המשטרה

במהלך חודש יוני 2023 אירעו רצף של מקרי יידוי אבנים לעבר רכבים בצומת נבטים על כביש 25, אשר גרמו לפגיעה בכלי רכב שנסעו בציר הנסיעה, ואך בנס לא גרמו לפגיעות בנפש. החשודים יידו אבנים על מי שסברו שהם יהודים.


מחקירתם של השניים עלה כי ביצעו הבחנה בין סוגי הרכבים, ויידו את האבנים לעבר כלי רכב בהם סברו כי נהגו יהודים, וזאת כנקמה על פעילות אכיפה שביצעה משטרת ישראל בפזורה בה הם מתגוררים.
בהמשך לכך הותר לפרסום היום, חמישי, כי בפעילות משותפת של שוטרי מרחב הנגב ושירות הביטחון הכללי נעצרו בחודש יוני 2023 לחקירה שלושה צעירים, אזרחים ישראלים, תושבי הפזורה הבדואית "אלחמידי", הסמוכה לכביש 25 וסמוכה ליישוב נבטים, בחשד כי היו מעורבים באירועים.

ממצאי החקירה, שנוהלה על ידי השב״כ, חוקרי ימ"ר נגב ותחנת ערוער העלו כי שניים מהעצורים, בגיר וקטין, היו מעורבים ביידוי אבנים וחפצים שונים, לרבות זיקוקים, לעבר הרכבים. אחד מהשניים הינו וליד אלחמידי, בן 18, בעל רקע ביטחוני בעברו. 

מחקירתם של השניים עלה כי ביצעו הבחנה בין סוגי הרכבים, ויידו את האבנים לעבר כלי רכב בהם סברו כי נהגו יהודים, וזאת כנקמה על פעילות אכיפה שביצעה משטרת ישראל בפזורה בה הם מתגוררים.

צילום: דוברות המשטרה

עם תום חקירתם במרחב נגד ובשב״כ הגישה פרקליטות מחוז דרום (פלילי) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגד אלחמידי וקטין נוסף. בכתב האישום יוחס להם עבירות של מעשה טרור של חבלה בכוונה מחמירה; יידוי או ירי של אבן או חפץ אחר לעבר כלי תחבורה; חבלה במזיד בנסיבות מחמירות ממניע גזעני; ניסיון לחבלה במזיד בנסיבות מחמירות ממניע גזעני. 

צילום: דוברות המשטרה​​​​​​​

פענוח זה מצטרף לשני פענוחים נוספים מהחודשים האחרונים, אשר הובילו להגשת כתבי אישום חמורים נגד אזרחים בדואים שיידו אבנים לעבר כבישי נסיעה ראשיים בדרום הארץ (כביש 31 וכביש 25). 

שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל רואים בחומרה רבה כל פעילות טרור מסכנת חיים וימשיכו לפעול למיצוי הדין עם אלו הפועלים לפגיעה בביטחונם של אזרחי המדינה ושל כוחות הביטחון.