כתובות נאצה על בתי כנסת בבאר שבע, התושבים מאשימים את הסטודנטים

כתובות נאצה רוססו על שני בתי כנסת בשכונה ב' בעיר. תושבים במקום מאשימים: ''לא מפתיע בכלל שזה קורה צמוד לפארק הסופרים, שם שורצים סטודנטים לא תושבי העיר ובחלקם פעילי שמאל קיצוני''
send whatsapp messsage send FB messsage
כתובת נאצה בבית הכנסת בשכונה ב' (צילום ללא קרדיט /רשתות חברתיות)

תדהמה הערב בשכונה ב' בבאר שבע, בעקבות ריסוס כתובות נאמה על שני בתי כנסת בשכונה - ישראל הצעיר ובית אל שניהם ממוקמים בפארק הסופרים. מתפללים שהגיעו למקום נדהמו לגלות כתובות נאצה שרוססו על הכניסות. התושבים חושדם כי ''סטודנטים שמאלנים ששורצים בפארק הסופרים'', עומדים מאחורי המעשה.

האירוע מתרחש על רקע מלחמות השבת בעיר וההתנגדות של התושבים לנוכחות המפגינים נגד השינויים במערכת המשפט, אשר נטען כי אינם תושבי העיר ומובאים באוטובוסים על ידי ארגוני השמאל. גולשים אף הצדיקו את אירוע הדריסה בשכונה ד', בו נפגעו שוטר ותושב העיר, על ידי חשוד שנעצר זמן קצר לאחר מכן. 

האירוע התרחש בעת שבאחד מבתי הכנסת נערך אירוע כתיבת ספר תורה. המשטרה הגיעה למקום וגבתה עדויות. ''לא הייתי ממהר להאשים סטודנטים. במקום יש מצלמות אבטחה, גם סביב לבתי הכנסת'', אומר אחד המתפללים. 

ברשתות החברתיות בבאר שבע מאישימים ''סטודנטים שמאלנים'' (צילום מסך, רשתות חברתיות / שימוש הוגן על פי סעיף 27א')

''לא מפתיע בכלל שזה קורה צמוד לפארק הסופרים שם שורצים סטודנטים לא תושבי העיר ובחלקם פעילי שמאל קיצוני רעילים במיוחד'', טוען אחד התושבים בפוסט. לא פעם יצאו תושבים בבאר שבע נגד קהל הסטודנטים, אותם מאשימים בחתירה נגד הממשלה ובהכנסת אירועים דוגמת מצעד הגאווה, ''שלא מתאימים לעיר באר שבע''. העימות האחרון היה אתמול, כאשר נחסמו הכניסה לביג ומאוחר יותר, שדרות רגר.

רוביק דנילוביץ', ראש העיר באר שבע:  "אני מגנה בתוקף את המעשה הבזוי והנתעב הזה. כתובת נאצה על בית כנסת, מקום תפילה שמקודש לעם היהודי, במדינה יהודית, זה דבר נורא ומזעזע, שאסור לעבור עליו לסדר היום!

זוהי לא דרכה של העיר באר שבע! אנו נמצאים  בימי 'בין המצרים', ימים של חשבון נפש לעם היהודי, ימים שמחדדים את חשיבות של אהבת חינם. לא ניתן לאף גורם ללבות שנאה בינינו. באר שבע היא סמל לאחדות וכך תישאר.

​​​​​​​פניתי עוד אתמול למפקד תחנת באר שבע של משטרת ישראל, טירן יהוד,  בדרישה שיאתרו לאלתר מי עומד מאחורי המעשה. כמובן שהעירייה תעמיד לרשות המשטרה את המצלמות באזור וכל אמצעי שתצטרך לתפיסתו."צילום ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים
https://chat.whatsapp.com/BeAWEs24kfw2qYE4JKYhRW