קשישים בבאר שבע בחרדה: האם הגנב בקסדה הלבנה מכה שוב?

הוא פורץ לבתים על פי מידע מוקדם וגונב כסף מבלי להותיר סימני פריצה, מזהה את החולשות של המבוגרים מחבר העמים: ''גנבו לסבים שלי מזומנים מהבית, הם לא מרגישים בטוחים יותר''
send whatsapp messsage send FB messsage
המחשה: סטייבל דיפיוז'ן

האם שודד הקשישים חזר לפעול בבאר שבע? בימים האחרונים נשדדו שלושה זוגות מבוגרים: בשכונת רמות, בשכונה ג' ובשכונה ד'. בשלושת המקרים השיטה דומה: הגנב יודע מתי בני הבית נעדרים מהבית, יודע היכן הכסף מונח, הוא אינו מותיר אחריו אי סדר והקורבנות מגלים את דבר הגניבה במקרה, לעיתים ימים לאחר מכן. בכל המקרים התיאור דומה: אדם העוטה על ראשו קסדה לבנה שנצפה מסתובב בקרבת הבניין. 


בנוסף לפריצה בשכונת רמות, ארעו מקרים בדפוס דומה ברחוב הסנהדרין בשכונה ד' וברחוב ז'בוטינסקי בשכונה ג'. גם בהם, הנגב ידע שיש מזומנים בבית וגם שם - הגניבה התגלתה בגלל רשלנות קטנה של הגנב, שלא החזיר את החפצים למקום
רוב הקורבנות הם מבוגרים יוצאי חבר העמים. בכל המקרים הגנב לא הותיר סימני פריצה: היו לו אמצעים להיכנס לבית. בכל המקרים ניכר כי לא מיהר וידע כי עומד לרשותו זמן רב לבצע את העבודה. הוא לא הותיר אי סדר.הוא הכיר את המקום וידע איפה לחפש. ככל הנראה, הוא עקב זמן רב אחרי הקורבנות. 

צילומי המחשה: שאטרסטוק, דני בלר

''סבא שלי ראה מישהו עם קסדה לבנה נכנס לבניין בו הוא מתגורר בשכונת רמות'', מספרת רויטל כצנלסון. ''הסבים שלי, אנשים בגילאי השבעים, נפלו קורבן לגניבה, נלקחו מהם עשרות אלפי שקלים''.

למה הם שמרו מזומנים בבית?
''יש מחשבה כזו, בקרב עולי חבר העמים, שהכסף לא בטוח בבנק ועדיף לשמור אותו בבית. סבתא שלי שמרה על כסף, ירושה שקיבלה מאחותה. היא לא רצתה להפקיד אותו בבנק. חששה. מבוגרים חושבים שאם יפקידו את הכסף בבנק, הוא לא יישמר, או שיפגעו להם בזכויות. אז יש מי שמנצל את זה''.

בנוסף לפריצה בשכונת רמות, ארעו מקרים בדפוס דומה ברחוב הסנהדרין בשכונה ד' וברחוב ז'בוטינסקי בשכונה ג'. גם בהם, הנגב ידע שיש מזומנים בבית וגם שם - הגניבה התגלתה בגלל רשלנות קטנה של הגנב, שלא החזיר את החפצים למקום. 

עדות נוספת, על אירוע דומה, מרחוב הצבי: ''היה לי כסף במזומן בבית. סיימתי עבודה, המזמין שילם לי במזומן, החבאתי את הכסף בבית, כי זה כבר היה סוף השבוע. כאשר באתי להוציא אותו כדי להפקיד אותו בבנק, גיליתי שמישהו פרץ לבית, בלי להשאיר סימנים בכלל'', אומר קובי, אב לשניים, עצמאי. ''מה שהכי מפחיד אותי, זה שהנגב ידע לאן לגשת. בלילה אנחנו בבית, תמיד. במשך היום לפעמים אני בחוץ ואשתי בבית עם הילדים, היא מטפלת בניירת של העסק. לא רוצה לחשוב מה ייקרה אם הגנב יפוץ כשהמשפחה בבית''.

צילום המחשה: דני בלר

''פניתי לפיקוד הבכיר במשטרה. לא הולכת לשתוק על זה!'', אומרת הפעילה החברתית, עו''ס ג'ולי קייט. ''מדובר בקשישים חולים וחסרי אונים שאין להם שפה לדבר או הבנה הכיצד להגן על עצמם ורכושם. אנחנו נהיה הפה שלהם. אני לא אשתוק על זה!''.

בתחילת השנה דיווחנו, בחדשות באר שבע והנגב, על שורת מקרים דומה: גנב מגיע לבתי קשישים ומבוגרים, יודע שהם לא בבית לפרק זמן ממושך, גונב כספים מתוך הבית, מבלי להותיר סימני פריצה. 

קראו עוד באותו נושא:

מפחיד: ''גנב עם קסדה שודד קשישים בבאר שבע''
​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים
https://chat.whatsapp.com/BeAWEs24kfw2qYE4JKYhRW

​​​​​​​