באר שבעי - בין הרוגי הפיגוע בטוניס: אביאל חדד ז''ל

אביאל חדד ז''ל, שיחד עם אביו ניהל חנות בשוק העירוני, נסע לטוניס לחפש כלה מבנות הקהילה - ונרצח על ידי מפגע. סגן ראש עיריית באר שבע גדי מזוז: ''הוא היה חבר טוב, רק בפסח האחרון חזר לביקור בבאר שבע''
send whatsapp messsage send FB messsage
אביאל ובן חדד ז''ל (צילום מתוך פייסבוק), זירת הפיגוע בטוניס (צילום ללא קרדיט, שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

פיגוע ירי אנטישמי שגבה 2 נרצחים יהודים ואיש ביטחון תוניסאי ו-10 פצועים אירע ביום שני בלילה במהלך הילולת ל"ג בעומר  בבית הכנסת העתיק אל גריבא, בג'רבה שבתוניסיה. כמדי שנה, גם השנה הגיעו כ-15,000 איש להילולת רבי שמעון בר יוחאי שנערכת כל שנה בשטח בית הכנסת רחב הידיים. 

וידאו: זירת הפיגוע (צילום ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')


בין הבאים היו גם מאות ישראלים הפוקדים את המקום מדי שנה, בהם חבר הכנסת לשעבר יום טוב כלפון. זמן קצר אחרי תחילת ההילולה הגיעה מחבל, איש ביטחון תוניסאי שעבד במקום ופתח בירי מנשק אוטומטי. שני בני דודים, אביאל חדד בעל אזרחות ישראלית תושב באר שבע לשעבר ובן דודו בן חדד, נהרגו בפיגוע. משפחתו בישראל שמעה על הפיגוע הנורא דרך הרשתות החברתיות, ניסתה ליצור קשר עם שני בני הדודים ונחרדה כשלא היה מענה.


סגן ראש עיריית באר שבע גדי מזוז סיפר לכתבנו על אביאל ז"ל שהיה חברו הטוב: "לפני כשלוש שנים אביאל עם אביו עשו עלייה לישראל ,כאשר שנה לפני כן אם המשפחה נפטרה ממחלה .איתם עלה בן נוסף ואחות שהתחתנה ומתגוררת בנתיבות .
במהלך שהותם בבאר שבע האב והבן אביאל פתחו חנות קטנה המוכרת זהב בשוק בבאר שבע''. 

''מאוחר יותר, המחשבה שהוא לא נשוי עדיין הציקה לו והוא החליט לנסוע בחזרה לתוניס להכיר שם כלה יהודיה מבנות העיר שהוא גדל בה. הוא שמר על קשר עם ישראל. דווקא בחג הפסח האחרון הוא הגיע לישראל עם אביו. המנוח היה חברי הטוב .שהרבה במעשי חסד לשם שמיים .נהג לקרוא בתורה בבית כנסת בהתנדבות''.

''והנה, לצערנו הרב, ביום שני בערב יצא מביתו לכיוון בית הכנסת להשתתף בהילולה שנערכת מאות שנים במקום חגיגה גדולה של העדה התוניסאית והגיע אותו מחבל וירה בו ובבן דודו ששמו בן תושב צרפת".

ההרוגים בפיגוע - אביאל ובן חדד הי''ד (צילומים מתוך פייסבוק)

עוד הוסיף מזוז: "מצב הקהילה היהודית בתוניס קשה והם עוברים חיים לא קלים מהסיבה שממשלת תוניס היום לא הולכת עם ארה"ב היא הולכת עם ציר הרשע של איראן  ושל ארצות ערב .והיהודים שם איבדו הרבה מהביטחון העצמי. ראש הממשלה הקודם אהב מאוד את היהודים ומאז ההפיכה מצב היהודים לא טוב אני אישית יכול להעיד כי מאז עלו לבאר שבע 12 משפחות שאני מטפל בהם אישית והם התאקלמו היטב בעיר ועוד היד נטויה בשל רצון של משפחות נוספות לעלות ואני בקשר עם שר הקליטה להגדיל את המענק שהצלחנו להשיג אני וח"כ אורי אריאל לשעבר שר השיכון".

זירת הפיגוע (צילום ללא קרדיט)

​​​​​​​יו"ר ש"ס הרב אריה דרעי: ''מזועזע מרצח היהודים הקדושים שהגיעו לחגוג את הילולת רשב״י בבית הכנסת בג׳רבא. חובתה של מדינת ישראל לפעול מול הרשויות בטוניס ובכל העולם להבטחת שלומם של באי בתי הכנסת וכלל היהודים. אני מבקש לחזק את הקהילה היהודית בג׳רבא, משתתף בצער משפחות הנרצחים ומתפלל לרפואת הפצועים. ליבנו איתכם!''.​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C