אלפים ללא גני ילדים, 1 מכל 6 לא לומד: נתונים קשים בחברה הבדואית

5,405 ילדים בגילאי 3-5 בחברה הבדואית לא רשומים בגני ילדים בשנת הלימודים הנוכחית . ח"כ יוסף טייב יו"ר ועדת החינוך: "לא יעלה על הדעת. אבקש לקבל ממשרד החינוך תוכנית טיפול''
send whatsapp messsage send FB messsage
ח״כ ואליד אלהואשלה (צילום: דוברות הכנסת)

אחד מכל שישה (17%) נערים בדואים בדרום בגילאי 16-17 לא לומד במסגרת חינוכית ידועה כלשהי ,לעומת כ-3% בלבד מבני הנוער היהודים והערבים בקבוצתגיל זו,נכון לשנת 2021 כך נחשף היום (שלישי) בדיון של ועדת החינוך, התרבות והספורט בראשות חבר הכנסת יוסף טייב.

נתונים נוספים שהוצגו על ידי מרכז המחקר והמידע של הכנסת הראו כי בשנת תשפ"א שיעור הנשירה בקרב התלמידים הבדואים עמד על 3.5%  לעומת 1.3% בקרב תלמידי החינוך העברי.

עוד עולה באשר לגיל הרך, כי 5,035 ילדים בגילאי 3-5 בחברה הבדואית לא רשומים בגני ילדים בשנת הלימודים הנוכחית . יו"ר הוועדה ח"כ טייב :"זה לא יעלה על הדעת אני מבקש לקבל ממשרד החינוךתוכנית לילדים האלה."

ח״כ ואליד אלהואשלה, בדיון על הנשירה בחברה הבדואית בועדת החינוך היום : ''אחוז הנשירה גבוה בחברה הבדואית ועומד על 1.3 בכלל התלמידים, ועל 4.4 בכיתות החטיבה והתיכון. קיימת צפיפות נוראית, עשרות בתי ספר מעל  550 תלמידים ואף 11 עם מעל לאלף תלמידים''.

''5,000 תלמידים בגיל הרך (3-5 ) ללא מסגרת בכלל, דרושה בקרה והשקעת מאמצים ומשאבים לפתור זאת במידית. עשרות בתי ספר לא מחוברים לחשמל בכפרים הלא מוכרים והריסת אלפי בתי תושבים רק מעצימה את המצוקה.  דרוש שינוי מדיניות כלפי החברה הבדואית באופן מידי. כולל השקעת משאבים וכוח אדם כדי לנסות לשנות את התמונה ולהוציא את התלמידים לשוק ולחיים כשווים בין שווים''.​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C