מצב חירום בבאר שבע ובנגב בעקבות חיסול שלושה בכירי ג'יהאד איסלמי

סמוך לשעה 2:00 בלילה הותקפו מטרות ג'יאהד איסלמי בעזה - ושלושה בכירי הג'יהאד חוסלו. בשל צפי לירי טילים, הוכרז מצב חירום בעורף: לימודים ואירועים בוטלו
send whatsapp messsage send FB messsage
תיעוד בכירי הג'יאהד הלילה (צילום: דובר צה''ל)

מטוסי קרב החלו הלילה סמוך לשעה 2:00 בתקיפות מטרות של הג'יהאד האיסלאמי בעזה. שלושה  בכירי הג'יהאד האיסלאמ שחוסלו הם  גאהד ענאם מזכיר המועצה הצבאית, טארק עז אלדין אחראי בהכוונת פיגועי טרור וחליל בהיתני מפקד מרחב צפון רצועת עזה . שר הביטחון יואב גלאנט אישר גיוס מילואים.

ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ הורה על פתיחת מקלטים בעיר.וכניסה למצב חירום. הלימודים הופסקו והועברו למתכונת מקוונת.

ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' פרסם הודעה: ''בעקבות חיסול חוליית מחבלים בעזה,עיריית באר שבע עוברת  למצב חירום מלא! על פי הנחיות פיקוד העורף,הוחלט על  פתיחת מקלטים אין לימודים בכלל המסגרות  לרבות חינוך מיוחד''.

''התקהלויות יותרו בשטח פתוח עד 10 אנשים ועד 100 איש במבנה. פארקים נסגרו.  מקומות עבודה: בהגעה למרחב מוגן תקני בזמן ההתרעה''.

ובנגב: בהתאם להערכת המצב, פיקוד העורף מנחה את תושבי ישובי עוטף רצועת עזה לשהות בקרבת מרחב מוגן. הנחיות מיוחדות בעורף בטווח של 40 ק״מ מרצועת עזה מפורסמות בפורטל החירום הלאומי, ההנחיות תקפות החל מיום שלישי, 09.05.2023 בשעה 02:30 ועד ליום רביעי, 10.05.2023, בשעה 18:00 נמסר מדובר צה''ל. 

​​​​​​​שר האוצר וחבר הקבינט המדיני בטחוני בצלאל סמוטריץ׳ בפתיחת מבצע מגן וחץ: ''אזרחי ישראל בידיים טובות ומי שיפגע בנו צריך לדעת שהוא לא ינקה. בזמן ובעיתוי הנכון. תודה לצה"ל ולכוחות הביטחון על הביצוע ולרה"מ ושהב"ט על ההובלה. חיבוק גדול לתושבי הדרום ותודה לאזרחי ישראל שנותנים אמון גם כשאי אפשר לומר הכל בזמן אמת. צה"ל ערוך להמשך''.

בתוך כך נודע כי ח״כ אלמוג כהן הודיע כי הוא סוגר את לשכתו בעיר שדרות ויחזור להצבעות, לאחר כשבוע ימים. 

ח״כ כהן מוסר:  ''אני מברך את צה״ל ושב״כ על פעולה מוצלחת ומדוייקת בחיסול ברצועת עזה, אני מודה לרוה״מ מר בנימין נתניהו ושר הבטחון מר יואב גלנט על פעולה חשובה וסגירת החשבון כנגד מי שניסה לפגוע בתושבי הנגב והעוטף.  בשם מאות אלפי תושבי הנגב אני אומר בצורה ברורה: יש לכם את כל הקרדיט מאיתנו לפעול ולהלחם בטרור עד להשבת השקט. אני קורא לתושבים: שמירה על הנחיות פקע״ר מצילות חיים''.