אפס הרתעה: משחיתים ציוד בגן ציבורי - לעיניי מצלמות האבטחה (תיעוד)

אובדן הביטחון בשכונות הוותיקות בבאר שבע: גן המשחקים שסבל מפשיעה רושת במצלמות מוקד הביטחון, זה לא מפריע לנוער משוטט להשחית את המקום, בתים שכנים והכל לכאורה מצולם
send whatsapp messsage send FB messsage
משחיתים את הגן - לעיניי מצלמות האבטחה (מסומנות בעיגול אדום) (צילום מצלמת אבטחה פרטית)

אחרי כמה ימים של שקט, בשכונה ה' חזרו לסבול מעבריינות של נוער משוטט: קבוצת צעירים הגיעה סמוך לשעה 22:00 והתחילה להשחית את גן המשחקים הציבורי, בו הותקנו שתי מערכות של מצלמות אבטחה המחוברות למוקד העירוני, הכוללות שתי מצלמות מתכווננת ועוד כמה קבועות ומערכת כריזה.

מתקן המשחקים - והמצלמות כולל מצלמה היכולה לתעד לכל כיוון (צילום: דני בלר)

מתחת למצלמות, בפנים גלויות, התחילו להשחית את מתקני המשחקים, להרעיש ולהטריד את מנוחת הדיירים. מצלמת אבטחה באחד הבניינים - ולא המצלמות העירוניות, מספקות את התיעוד.


וידאו: התיעוד המקומם - משחיתים ציוד לעיניי מצלמת האבטחה העירונית
​​​​​​​​​​​​​​

דיירים באיזור מתלוננים על השחתת ארונות חשמל, דלתות כניסה לבניינים, גראפיטי וגם -  תופעה של הסנפת ''גז עוגות''  - בלוני מתכת מכילים כ-7 גרמים של חמצן דו־חנקני (Nitrous oxide נייטרוס אוקסיד, קרוי גם גז צחוק)  גז שנוסחתו הכימית N2O.

מילויי הגז נמכרים בחנויות אפיה, פיצוציות ומרכולים, משמשים במיכלי הקצפה, אבל שאיפתו לריאות באמצעות מתקן ניקור ''גורמת לסוטול'', כפי שסיפר נער שנתפס במדרגות אחד הבניינים. כתבה בלעדית בנושא פורסמה כבר לפני כמעט 3 שנים בחדשות באר שבע והנגב, עת התכנסה הוועדה העירונית לטיפול בנגע הסמים.

''אחד מהשניים: או שהמצלמות לא מחוברות, או שבאמת אף אחד לא צופה בהן'', אומר שכן. ''בשבוע שעבר ניתקו את אחת הנדנדות, לפני המצלמות היו פה הצתות, או שינעלו את הגן, או שיעבירו אותו מכאן. הכוונה להקים גםן משחקים אולי הייתה טובה, אבל זה לא מתאים לאוכלוסיה שמסתובבת כאן. באים משכונות אחרות והורסים פה''.

ממחלקת הבטחון בעיריית באר שבע נמסרבתגובה: ''מכירים את האירוע. בוצע תחקור מצלמות. חוץ ממשחק לא תקין בנדנדה לא נעשה שום ונדליזם''.

קראו עוד:
סם חדש בב''ש: ''גז הקצפת'', פורח בקרב נוער מנותק חברתית​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C