מפחיד: ''ניסו למכור לבן שלי סמים. כשסירב - שדדו ממנו אייפון''

אימו של י', בן 17 מבאר שבע, טוענת כי שני בני מיעוטים ניגשו אליו בתום משמרת במרכז אורן, והציעו למכור לו סם. כשסירב, חשוד העלה אותו לרכב כדי שיביא כסף מהבית. המשטרה: ''בודקים את גרסת הצעיר, המקרה נחקר''
send whatsapp messsage send FB messsage
גן יונתן מאחורי מרכ אורן (צילום: גוגל מפות)

חקירה בעקבות טענה לאירוע חמור בבאר שבע: י', צעיר דתי בן 17, טוען כי נחטף באיומים אחרי שסירב להצעת בן מיעוטים שניסה לדבריו למכור לו סמים בגן יונתן, שמאחורי מרכז אורן. י', תלמיד כיתב י''ב, עובד בחנות פיצה במרכז המסחרי. הוא סיים משמרת בשעה 2:00 לפנות בוקר ביום שישי וחברו הגיע לאסוף אותו ברכב, לקחת אותו הביתה.

אימו מספרת לחדשות באר שבע והנגב כי השניים ישבו בסוף המשמרת של י' בגן יונתן,  מאחורי מרכז אורן לכיוון היציאה מבאר שבע, כניגשו אליהם, לטענתם, שני בני מיעוטים בעלי מבטא ערבי והציעו להם לקנות סמים. הצעירים סרבו. סוחר הסמים צעק עליהם שהם ''קלקלו לו את העסקה'' ודרש ''פיצוי'' בסך 400 שקלים. 

לדברי אימו של י', הצעיר פחד מהסוחרים והובל באיומי סכין לרכב של סוחר הסמים עד לבית הוריו, כדי להביא משם כסף בעוד חברו מעוכב בפארק על ידי בן המיעוטים השני. הנער לא מצא כסף בבית, חשש להעיר את אימו ולספר לה את שאירע ובמקום זאת, בן המיעוטים לקח ממנו את הטלפון הנייד, אייפון חדש. תחת איומים, הוא דרש ממנו את קוד הפתיחה של המכשיר ונעלם איתו.

י' הגיש תלונה עוד באותו בוקר במשטרת באר שבע. אימו טוענת כי ''במקום לבדוק מצלמות אבטחה ולעשות איכון לטלפון, חקרו את הבן שלי משך 4 שעות, כאילו הוא זה שביקש לקנות סמים. אנחנו משפחה דתית, אני מקפידה מאוד על חינוך למסורת וערכים, הבן שלי לא לוקח ולא לקח, חלילה, אף פעם סמים. בני המיעוטים שהגיעו לגן יונתן נראים כאנשים שמכירים אותו ואת היושבים בו''. 

במקביל היא פנתה לחבר כנסת אלמוג כהן, תושב הנגב, כדי תסייע לה בעניין.

''שאלו את בני למה יש לו זקן והוא הסביר שלא מתגלחים במהלך ספירת העומר. אמרו לו שהוא שקרן, שהוא עבריין דתי'', טוענת האם.''איפה המשטרה, איפה הסיירת? אין פה ביטחון, אם דבר כזה קורה. את הבן שלי חקרו, במקום לאתר את הגנבים. אנחנו חוששים מאוד. סוחרי הסמים יודעים איפה אנחנו גרים, כי הבן הגיע לפה לחפש כסף''.  לדברי האם, המשטרה יכולה לאתר את הרכב בו נהגו החשודים, סקודה ירוקה לדברי בנה. 

בעבר התרחשו בקרבת מום אירועים בהם התעמתו סוחרי סמים עם לקוחות וגם מקרה  של ''כיפה אדומה'' שסוחר עשה ללקוח. מאחר ובקרבת מקום יש מצלמות אבטחה, המשטרה  הצליחה במהירות להגיע לחשודים. 

מהמשטרה נמסר כי גרסת הצעיר נבדקת וכל פרטי האירוע נמצאים בבדיקה. ​​​​​​​​​​​​על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים

https://chat.whatsapp.com/LB60TYzq8jt3UOYQLJcg8C