המחאה נמשכת בבאר שבע: משני עברי הכביש, תומכים ומתנגדים

עצרת המחאה כנגד הרפורמה המשפטית נמשכת בבאר שבע, בסדר מופתי. ברחבת משכן אמנויות הבמה הופיעו הרכבים מקומיים, מעבר לדרך המשחררים הפגינו תומכי הפרורמה
send whatsapp messsage send FB messsage
המחאה נגד הרפורמה בבאר שבע. צילום: מחאת הסטודנטים

אלה מול אלה, תומכי הרפורמה ומתנגדיה, הפגינו הערב בבאר שבע. המתנגדים ערכו מופע להקות מקומיות ברחבת משכן אמנויות הבמה. מולם, מעבר לדרך המשחררים, תומכי הרפורמה. בתווך, משטרה, ששמרה על הסדר עוד מוצאי שבת. פה שרו ופה זעקו, ללא מכתזיות וללא רימוני הלם.

''בסופו של דבר, אנשים מבינים שמחר בבוקר אנחנו ניפגש במקום העבודה, או בשכונה, או בתור לקפות חולים'', סיפרה מפגינה בעד הרפורמה. ''לצעוק זה בסדר - אבל אחרי זה צריך לדעת לשים את ההפגנה בצד, כי אנחנו במציאות לא קלה - ובכלל, המנהיגים צריכים לשבת לדבר''.


המפגינים בעד הרפורמה בבאר שבע (צילמה: אלמוג חימי)

''הלכתי להפגנה בגלל הלהקות'', מספר מישה. ''אני פה כל מוצאי שבת. זה כבר הפך למפגש של חברים. לא יודע מה ייקרה, לא יודע לאן כל זה יוביל. רוצים רפורמה, זה צריך להיות בהסכמה, לא בכיפוף ידיים. אף אחד לא ייצא מרוצה לגמרי. אני מקווה שלפני החג ולפני ימי הזיכרון, המנהיגים יבינו מה קורה פה ויגלו אחריות ולא יקרעו אותנו לשניים''.

רחבת משכן אמנויות הבמה (צילום סלולרי)

המחאה כנגד הרפורמה נערכה הערב גם בנקודות אחרות בנגב, בהם קריית גת ושער הנגב. בכל האירועים בנגב לא נרשמו אירועים מיוחדים.