סיירת פרוטקשן: בעל חברה מתראבין חשוד בסחיטת עשרות קבלנים בנגב

שוטרי היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ) בלהב 433 בשיתוף עם שוטרי מרחב נגב ותחנת רהט עצרו את החשוד
send whatsapp messsage send FB messsage
רכבי הסיור של סיירת הפרוטקשן (צילום: משטרת באר שבע)

השיטה המוכרת לכל בעל עסק בבאר שבע ובנגב: ''שירותי שמירה'' - מסווה לגביית דמי חסות, אחת המכות של האיזור. המשטרה הודתה אתמול, בשיחה עם כתבים, שיש תפועה של פרוטקשן בבאר שבע, וכי תוכנית העבודה של המשטרה, ששינתה את הטקטיקה שלה מהגנה להתקפה, תטפל לעומק בגביית דמי החסות בנגב.

שוטרי היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ) בלהב 433 בשיתוף עם שוטרי מרחב נגב ותחנת רהט, עצרו היום, שלישי, בעל חברת שמירה מתראבין בחשד לסחיטת דמי חסות של עשרות קבלנים בעלי חברות בתחום הבנייה והתשתיות בדרום הארץ, מתן שירותי שמירה בניגוד לחוק וביצוע עבירות מס והלבנת הון. במהלך הפעילות נתפס רכוש רב ובהם רכבי יוקרה בשווי מאות אלפי שקלים.


החקירה נוהלה יחד עם  שוטרי היחידה המרכזית במרחב נגב, רשות המיסים, אגף האכיפה במנהל ההסדרה והאכיפה של משרד העבודה ומלווה ע"י המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה בחשד לביצוע עבירות סחיטת דמי חסות, שמירה ללא רישיון, עבירות מס, הלבנת הון, מרמה וזיוף.


שוטרי היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית (יאל"כ) בלהב 433 יחד עם היחידה המרכזית במרחב נגב פתחו לפני מספר חודשים בחקירה בחשד לסחיטת דמי חסות של עשרות קבלנים בעלי חברות בדרום הארץ על ידי בעל חברת שמירה מתראבין, בגביית שירותי שמירה של החברה שבבעלותו. עוד עולה כי החשוד ניהל חברת שמירה ללא רישיון והעניק את שירותי השמירה בניגוד לחוק. 

אחד מרכבי היוקרה שנתפסו אצל החשוד (צילום: משטרת ישראל)​​​​​​​

החקירה נוהלה יחד עם  שוטרי היחידה המרכזית במרחב נגב, רשות המיסים, אגף האכיפה במנהל ההסדרה והאכיפה של משרד העבודה ומלווה ע"י המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה בחשד לביצוע עבירות סחיטת דמי חסות, שמירה ללא רישיון, עבירות מס, הלבנת הון, מרמה וזיוף.

במהלך הפעילות המבצעית היום שוטרי היחידה תפסו רכוש רב ובעל ערך הכולל בין היתר רכבי יוקרה בשווי המוערך במאות אלפי שקלים.

שוטרי יאל"כ עצרו את החשוד, בן 37 מתראבין והוא הובא לחקירה במשרדי היחידה, בסיומה ובהתאם לממצאיה יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בראשון לציון.​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK