משנים גישה: בית המשפט גזר על פורץ פלסטיני עונש מכסימאלי

שאפי אושויכיה נכנס 11 פעמים לישראל שלא כחוק ופרץ לבתים בבאר שבע. בית המשפט גזר עליו את העונש המכסימאלי לעבירות שביצע
send whatsapp messsage send FB messsage
הנאשם פורץ לאחד הבתים (מצלמת אבטחה, שימוש הגן על פי סעיף 27 א')

משנים גישה תחת הבוס החדש: בית משפט השלום בבאר שבע החמיר בעונש וגזר שש שנות מאסר על שאפי אשויכיה, בן 35,  פלסטיני אשר הורשע בגניבה, הסגת גבול פריצות לבתים בעיר. כב' השופט רון סולקין, גזר את אחד העונשים החמורים ביותר לעבירות שביצע אשויכיה. בית המשפט בבאר שבע היה נתון לביקורת בשל העונשים הקלים שהטיל על עבריינים, אולם מאז שנכנס לתפקידו שר המשפטים החדש, רוח המפקד ככל הנראה מחלחלת מטה - והעבריינים בבאר שבע צריכים להתחיל לחשוש. 

מהפרוטוקול עולה כי הנאשם  גנב רכוש רב: הין היתר תכשיטים, טלפון, גיטרה ולפטופ, שעליו עבודת מחקר של סטודנטית לתואר שני. לאשויכיה  הרשעות קודמות בעבירות של פגיעה בסדרי השלטון וכן גידול וייצור סמים מסוכנים.

במהלך המשפט טען להגנתו כי "אני נשוי עם ילד בן שנתיים ואשתי לא עובדת. אני מצטער על מה שהיה".

בתצהירים אשר הגישה לשכת תביעות נגב, סיפרה קורבן אחת הפריצות כי "הילדים חוששים להישאר לבדם בבית מאז המקרה".
קורבן עבירה אחר אמר: "ההרגשה הייתה איומה ומפחידה, לדעת שאנשים זרים נכנסו לבית שלך והסתובבו חופשי. אם מישהו היה מתעורר ורואה את הפורץ זה יכול היה להסתיים אחרת".

לדברי התובעת, פקד עו"ד ליטל פרץ משלוחת תביעות נגב, כפי שנתכבו בפרוטוקול, משנת 2012 אשויכיה נכנס 11 פעמים למדינת ישראל  זאת בכדי "לבצע פעילות עבריינית פעם אחר פעם במדינתנו. רק בשנת 2022 נכנס במשך כחודשיים שש פעמים לישראל שלא כחוק ופגע בשישה מתלוננים שונים ובחלק מהמקרים בזז מהם שלל רב ואף נכנס לתוך ביתם, שטחם הפרטי, כשהוא פוגע פגיעה משמעותית בביטחונם האישי ומותיר את הקורבנות פגועים בנפשם".

כב' השופט רון סולקין, שגזר את דינו של הנאשם, אמר כי אושויכיה התפרץ לבתים של אנשים כשהוא חודר לפרטיותם ווזורע תחושת אימה ופחד. בחלק מהמקרים, הנאשן עבר את העבירות כשהקורבנות ישנים בביתם, במצב של חוסר אונים וחוסר מודעות למתרחש. 

בגזר הדין הפעיל השופט עונש מאסר מותנה שהוטל על אושויכיה מתיק קודם וגזר עליו שש שנות מאסר בפועל על עבירות הגניבה, ההתפרצות וכניסה לישראל שלא כדין. בית המשפט הורה כי הנאשם יפצה את קורבנותיו בסכום כולל של 42,500 שקלים וישלם קנס של 10,000 שקלים.​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK