אסון נמנע: נפל מרגמה פוצץ סמוך לקווי הגז של נאות חובב

ערנות כוח האבטחה של נאות חובב מנעה אסון: נפל פגז אותר סמוך לקווי הגז הטבעי בנאות חובב ופוצץ על ידי חבלן משטרה. הערכה: נפלים נוספים נמצאים בתא השטח
send whatsapp messsage send FB messsage
פיצוץ הנפל בנאות חובב (צילום: דוברות המועצה)

הודות לערנות שהפגין כוח האבטחה של מועצת נאות חובב, אותר פגז מרגמה בשטח הסמוך לקווי הגז הטבעי. מיד לאחר הזיהוי המוצלח, הנפל פוצץ בעזרת חבלן משטרת ישראל מבלי לגרום לנזק או נפגעים. מועצת נאות חובב מתכננת להמשיך גם בשנה הקרובה במבצע פינוי נפלים נרחב בשטח המתפרש על פני יותר מ-200 דונם, במטרה לאפשר פיתוח עתידי של תשתיות עבור מפעלים שיוקמו במועצה.

מנהל אגף החירום והביטחון, ציון יחיה: "צריך לשבח את הערנות של צוות האבטחה של המועצה שהביא לאיתור ופיצוץ מבוקר של נפל ישן שנותר בשטח. אחת המטרות המרכזיות של האגף לחירום וביטחון בשנה הקרובה תהיה סריקה ובהמשך פינוי נפלים הפזורים בשטח במטרה לשמור על ביטחונם של אלפי העובדים הפוקדים מדי יום את המועצה".

ערנותם של צוות האבטחה של המועצה ורכז השטח מיכאל אדג'ג',שערך השבוע סיור רכוב בשטחים הפתוחים, הביאה לפיצוץ מבוקר של נפל מרגמה שאותר בסריקה שגרתית. האירוע התרחש במהלך השבוע שחלף והנפל אותר בסמוך לגבעת תצפית שולטת שהוקמה לצרכיו של אגף החירום והביטחון.

וידאו: פיצוץ הנפל (צילום: דוברות המועצה)

מה שהעצים את הדרמה היתה העובדה כי הנפל אותר בסמוך לקווי אספקת הגז הטבעי המוטמנים בתוך הקרקע ומובילים גז למפעלי המועצה לצורך עבודתם. במקביל להזמנת כוח המשטרה, אנשי האגף לחירום וביטחון עדכנו את הגורמים הרלוונטיים בחברת נתיבי הגז הטבעי לישראל על מציאת הפגז הישן, במטרה להבטיח כי פיצוץ הנפל לא ייפגע בתשתיות קריטיות.

המועצה פעולת במשך כל השנה באופן יזום לאיתור ופינוי בטוח של נפלים שנותרו בשטח מפעילות עבר של צה"ל. בשנה החולפת האגף לחירום והביטחון של נאות חובב היה אחראי על פינוי נפלים ממאות דונמים של קרקע ובתוך כך, השנה מתוכננת סריקה ופינוי של נפלים בכ-200 דונמים נוספים של שטחים פתוחים במועצה. פינוי הנפלים הכרחי על מנת להכשיר קרקעות עבור פיתוח תשתיות למפעלים חדשים המתוכננים לקום בנאות חובב בשנים הקרובות.

ציון יחיה, מנהל האגף לחירום וביטחון של מועצת נאות חובב: "אנחנו יודעים שקיימים בתא השטח הזה נפלים רבים נוספים ובתוכנית העבודה של המועצה מתוכננות סריקות ולאחר מכן פינוי הנפלים שיאותרו. צריכים לשבח את אנשי צוות האבטחה על ערנותם וזיהוי מוצלח של נפל מסוכן".

​​​​​​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK