הפלסטיני רצה שהשוטרים יירו בו

פלסטיני שהתגורר ועבד בישראל ברישיון, רצה להתעמת עם שוטרים - ושהדבר יצטייר כמעשה על רקע לאומני
send whatsapp messsage send FB messsage
הפלסטיני רצה שהשוטרים יירו בו נקודת המשטרה בשגב שלום (צילום: גוגל מפות)

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית המשפט השלום בבאר שבע כתב אישום נגד יוסף דעיסאת (18) מחברון, זאת לאחר שיידה אבנים על תחנת המטרה בשגב שלום ואיים על שוטרים.

מכתב האישום שהגישה עו"ד אירה ויימן קריקון עולה כי הנאשם עבד והתגורר בשגב שלום,  מסיבה שאינה ידועה החליט דעיסאת להגיע לתחנת משטרת שגב שלום כשהוא מצויד בסכין, לזרוק אבנים לעבר התחנה, וכאשר השוטרים ייצאו מהתחנה - תכנן לאיים עליהם עם הסכין ובכך לגרום להם לירות בו או לעצרו תוך שהוא שואף שמעשיו ייראו בציבור ככאלה שנעשו מתוך מניע לאומני-אידיאולוגי.

לאור האמור, הצטייד דעיסאת בסכין וכן כתב הודעה בעלת תוכן מאיים בשפה הערבית ("גדודי שוהדא אלאקצאה עברו פה ;  גדודי ג'נין... הפעם הגיעו למרכז ;  בפעם הבאה אני אקח אחד איתי...) בהמשך לכך, ב 12.11.22 בשעות הלילה, הגיע דעיסאת לשטח העפר הסמוך לתחנה, כשהוא מצויד בסכין ובהודעה, יידה מספר אבנים לעבר הגדר של תחנת המשטרה ולעבר ניידת משטרה וברח מהמקום. בשלב מסוים, הניח דעיסאת את ההודעה ואת הסכין על השמשה הקדמית של רכב שחנה בסמוך לתחנת המשטרה, עזב את המקום וחזר למקום מגוריו בשגב שלום.

בבקשת המעצר עד תום ההליכים ציינה עו"ד כי: " ... המשיב נכנס ושהה בישראל שלא כדין וביצע עבירות נוספות כשהן מכוונות כלפי השוטרים ותחנת המשטרה תוך ניסיון להטיל אימה והצגת מעשיו כאירוע פח"ע והכל, לפי דבריו כי לא רצה להמשיך לחיות."

לנאשם יוחסו עבירות של הפרעה לשוטר בנסיבות מחמירות; איומים; כניסה לישראל שלא כדין; החזקת אגרופן או סכין שלא כדין.
​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK