זו הייתה הגבייה של אגרת השמירה בבאר שבע

ארגון "הלובי המקומי באר שבע" הגיש בקשת חופש מידע - באשר לגבייה והניצול של אגרת השמירה בבאר שבע
send whatsapp messsage send FB messsage
חלק מצי האופנועים שרכשה עיריית באר שבע. צילום: חדשות באר שבע והנגב 24/7

עיריית באר שבע, פרסמה באמצעות מענה לבקשת חופש מידע שהגיש ארגון "הלובי המקומי באר שבע" נתונים עדכניים אודות סכומי גביית אגרת השמירה, לחודשים ספטמבר ואוקטובר 2022.

על פי המידע הרשמי שנמסר לארגון, סך הכל העירייה גבתה בחודשיים כ-2.2 מיליון שקלים וניצלה בפועל מתוכם כ-1.8 מיליון שקלים עד כה. בנוגע לפער בין סכום הגבייה לבין הניצול בפועל, נמסר לארגון מטעם העירייה כי הסכומים שנגבים במסגרת אגרת השמירה מתנהלים כמשק כספי סגור אך ורק למטרות הביטחון, כפי שהוצג לציבור ובהתאם לאישור משרד הפנים, וכי לא תישאר יתרה שכן התקציב כולו צבוע בסעיפי התוכנית. עוד הוסיפה העירייה כי התקציב שנגבה עד כה נוצל לטובת העסקת המאבטחים, מוקד הביטחון, הצטיידות, אופנועים, מצלמות, תשתיות תקשורת ועוד.

בהצבעה שהתקיימה בישיבת מועצת העיר באר שבע לפני כשנה, אושר על ידי חברי המועצה (ללא מתנגדים וללא נמנעים, גם לא באופוזיציה), היטל השמירה בעיר. גבייתו החלה לאחרונה בחשבון הארנונה בחודש ספטמבר, בשיעור של 2.28 שקלים למטר רבוע בנוי לשנה, וזאת כחלק מהמאמץ של העירייה להתמודד עם אתגרי הביטחון בעיר. 

ארגון "הלובי המקומי באר שבע" הוקם לפני מספר חודשים על ידי תושב העיר טימור מיכאלי, לטובת הגברת השקיפות בעבודה השוטפת של העירייה, הנגשת מידע לציבור, והרחבת הידע של כלל התושבים בסוגיות שונות הקשורות לשלטון המקומי, וזאת במטרה לעודד מעורבות אזרחית מקומית. 
​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות בארשבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK