השכנה שמעה את ציפצוף גלאי העשן - ומנעה אסון כבד

ציפצוף גלאי העשן מנע דליקה: הדיירים לא היו בבית, שכנה שמעה את ההתרעה והבחינה בעשן יוצא מהבית. לוחמי האש פעלו במהירות
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: כיבוי והצלה דרום

אסון כבד נמנע בעיר אופקים: לוחמי האש מהתחנה המקומית הוזנקו לאירוע שריפה בבניין מגורים ברחוב קיבוץ גלויות עקב דיווח על זיהוי עשן היוצא מחלון דירה בעיר אופקים.  עם הגעתם למקום הלוחמים חברו למודיעה, שכנה בבניין, שלדבריה שמעה צפצוף חזק של גלאי עשן מדירת שכניה ובעקבותיו הבחינה בעשן היוצא מחלון הדירה. השכנה הזעיקה את מכבי האש.

הלוחמים חדרו לדירה אפופת העשן ולאחר סריקה לגילוי לכודים ולאיתור מוקד האש הבחינו הלוחמים בסיר שנשכח על הגז. האירוע נגמר ללא נפגעים או נזק.

בדירה זו הותקן גלאי עשן על ידי לוחמי האש לפני כחודש במסגרת פרוייקט שנתי של תחנה אזורית נתיבות בשת"פ עם חברת עמיגור. מדובר באירוע שלישי של שריפה בדירת מגורים בגזרת תחנה אזורית נתיבות שבו גלאי עשן שהתקינו הלוחמים מתריע על שריפה, בעקבותיו מוזנקים לוחמי האש  ובכל שלושת הבתים נמנעה תוצאה טרגית עם נפגעים ונזק לרכוש. לשמחתנו כל האירועים הסתיימו כאירועים "שוליים ולא משמעותיים".

בשירותי כיבוי והצלה אומרים: "גלאי עשן מציל חיים" זה לא עוד סלוגן, סיסמת מיתוג או יח"צ, אלו מילים שמאחוריהן ניסיון אמיתי ומוכח של גלאי עשן שהצילו חיים. אם עדיין לא התקנתם גלאי עשן בביתכם התקינו עוד היום!''.

​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''חדשות באר שבע והנגב 24/7'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK