לחבר בין הכוחות לטובת הנגב: הכנס השנתי של נאות חובב יוצא לדרך

במהלך הכנס בכירי תעשייה, ממשל ואקדמיה יבנו תשתית לעבודה משותפת לחיזוק הכלכלה בנגב. הכנס יעסוק השנה בחיבור ההכרחי שבין התעשייה, ההייטק, האקדמיה והממשל
send whatsapp messsage send FB messsage
המועצה התעשייתית נאות חובב (צילום: באדיבות המועצה)

הכנס השנתי של נאות חובב שיערך ביום שלישי ה-13 בדמצבר, החל משעה 10:00 בבוקר, במרכז המבקרים החדש של המועצה, יעסוק השנה בחיבור ההכרחי שבין התעשייה, ההייטק, האקדמיה והממשל. 

וידאו: לקראת כנס נאות חובב (צילום: מועצת נאות חובב)
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​


ההחלטה לקיים את הכנס השנה בסימן "שיתופיות יוצרת קיימות",  נובעת מתוך ההבנה שהמפתח להמשך צמיחה וחיזוק התעשייה הישראלית בכלל ובנגב בפרט, נעוץ בבניית מנגנוני עבודה משותפים. רק דרך סימביוזה בין שלל השותפים, התעשיה הישראלית תוכל להתמודד עם המציאות העכשווית ביתר שאת ולמצוא את הפתרונות המתאימים ביותר לאתגרים העומדים בפניה כגון: גיוס הון אנושי איכותי, ייעול ושדרוג טכנולוגי והגנה על הסביבה. בעזרת כלים אלו התעשייה תצליח לנצל את ההזדמנות שנוצרה על מנת לעשות צעד גדול קדימה שיחזיר אותה  לקדמת הבמה ותחזור להוות עבור צעירים וצעירות מסלול קריירה אטרקטיבי ויציב. 


ההחלטה לקיים את הכנס השנה בסימן "שיתופיות יוצרת קיימות",  נובעת מתוך ההבנה שהמפתח להמשך צמיחה וחיזוק התעשייה הישראלית בכלל ובנגב בפרט, נעוץ בבניית מנגנוני עבודה משותפים

​​​​​​​


ראש המועצה, ארז בדש: "התעשייה הישראלית בכלל וזו שבנאות חובב בפרט, הינה מנוע כלכלי משמעותי ובעלת פוטנציאל צמיחה גבוה עבור המשק הישראלי. המגמות העולמיות בתעשייה והאתגרים העומדים בפניה, מחייבים אותנו לחשיבה חדשנית ולבניית אקו-סיסטם פורה בין הרגולטורים, היזמים, אנשי המחקר וההייטק. רק יחד נוכל להתמודד עם האתגרים השונים. המפתח לקיומה של נאות חובב כפארק אקו-תעשייתי וכעוגן כלכלי ותעסוקתי הוא אחריותנו המשותפת לערכי הסביבה ולהגנה על הקרקע, מי התהום, האוויר, מניעת זיהומים וטיפול אחראי בזיהומי ומפגעי עבר. בכנס הקרוב אנו נוביל שיח משותף בין כל הגורמים במטרה ליצור תמהיל מעשי המשלב מחקרים ופיתוחים חדשניים המתאימים לאתגרי קיום התעשייה תומכת ההתיישבות לצד ולא על חשבון הסביבה".

ארז בדש, ראש מועצת נאות חובב (צילום: אלעד מלכה)

בין הנושאים שיעלו בכנס: משבר התעסוקה בתעשייה - אתגרים ופתרונות. בפאנל מיוחד שיתקיים בנושא בהשתתפות נציגי התאחדות התעשיינים, משרד הכלכלה, גופי תעסוקה ונציגי מפעלים, יועלו האתגרים בתהליכי גיוס הון אנושי עבור מפעלי התעשייה. בפאנל נוסף שיעסוק בשילוב המגזר הבדואי במשרות איכותיות בתעשייה תשתתף סיגל מורן, מנכ"לית במשרד הרווחה והביטחון החברתי וחגי רזניק, ראש  מכון ריפמן. פאנל בנושא כלכלה מעגלית כמודל צמיחה ברת קיימא עבור התעשייה. בפאנל תשתתף פרופ' אור קרסין, מומחית לרגולציה סביבתית, ראשת תחום מדיניות ציבורית באוניברסיטה הפתוחה ותציג את מחקריה בנושא. 

עוד בכנס יציג אלי בן סימון, שותף בכיר בקרן הון סיכון SIBF, את חברות ההזנק המפתחות טכנולוגיות תומכות תעשייה. 

רויטל שבירו, מנכ"לית מכללת שבירו למקצועות הניהול והתעשייה והמנהלת המקצועית של הכנס: "השנה החלטנו שהכנס השנתי של נאות חובב יתקיים בסימן שיתופיות יוצרת קיימות. רק דרך שיתוף ידע התעשייה בישראל תדע לנצל את היתרונות והחוזקות של כל השותפים בכנס לכדי מטרה אחת ברורה- חיזוק התעשייה והכלכלה בישראל".

הכנס יועבר בשידור ישיר דרך אתר המועצה ובשידור LIVE בדף הפייסבוק של המועצה.


​​​​​​​

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3UrCqMK