נשיא בית משפט השלום במחוז דרום יוצא לשבתון בשל ''חילוקי דיעות''

בהודעת מפתיעה, הודיע היום השופט אלון גביזון כי יוצא לשבתון ''נוכח עניינים אישיים-משפחתיים מהעת האחרונה, ועל רקע חילוקי הדעות במחוז הדרום ומתוך דאגה לטובת המערכת והמחוז''
send whatsapp messsage send FB messsage
השופט אלון גביזון (צילום: אתר הרשות השופטת / שימוש הוגן סעיף 27 א')

הודעה משותפת של שר המשפטים ונשיאת בית המשפט העליון, ככל הנראה לא הפתיעה רבים מאנשי המשפט בנגב: ''אבקש להביא לידיעתכם כי בהמשך למספר ישיבות שהתקיימו בימים האחרונים, לרבות עם הנשיא אלון גביזון וסגניו, הודיע היום הנשיא גביזון לנשיאת בית המשפט העליון שבכוונתו לצאת לשבתון של שלושה חודשים, החל מיום 20.11.2022, וזאת נוכח עניינים אישיים-משפחתיים מהעת האחרונה, ועל רקע חילוקי הדעות במחוז הדרום ומתוך דאגה לטובת המערכת והמחוז'', נכתב.

בעקבות כך, שר המשפטים מינה, בהסכמת נשיאת בית המשפט העליון, כנשיא בפועל של בתי משפט השלום במחוז דרום, לתקופה של שלושה חודשים, את סגן נשיאת בית המשפט המחוזי מרכז-לוד, השופט יעקב שפסר, אשר כיהן בעבר בבית משפט שלום ובבית המשפט המחוזי במחוז דרום. זאת, בהתאם לסעיף 10(א)(2) לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], תשמ"ד-1984.

השר והנשיאה מבקשים להביע את הערכתם הרבה לנשיא גביזון על כך שבנסיבות שנוצרו שם לנגד עיניו את טובת המערכת והמחוז.

כמו כן, ביקשו השר והנשיאה להביע את תודתם לסגן הנשיאה, השופט יעקב שפסר, על נכונותו להירתם לכהונת נשיא בפועל לתקופה האמורה על מנת להשיב לסדרה את שגרת העבודה במחוז. אנו סמוכים ובטוחים כי כל הגורמים במחוז – שופטים ועובדים כאחד – יירתמו אף הם למהלך וישתפו עימו פעולה באופן מלא.

הפרישה, לדברי המעורים במערכת המשפט בנגב, מגיעה על רקע שורה של חילוקי דיעות בהיכל המשפט הבאר שבעי. בנסיבות אלה, החליט הנשיא לצאת לשבתון בן שלושה חודשים.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3J84mAm