פארק לילדים ולאנשים עם מוגבלות יוקם בקרוב באופקים

המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל מקדם צעד נוסף לצמצום פערים: השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל עודד פורר וראש עיריית אופקים איציק דנינו הניחו אבן פינה לפארק משחקים מונגש המותאם לאנשים עם מוגבלות
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: דוברות עיריית אופקים / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל מקדם צעד נוסף לצמצום פערים: השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל עודד פורר וראש עיריית אופקים איציק דנינו, הניחו ביום שלישי אבן פינה לפארק משחקים מונגש המותאם לאנשים עם מוגבלות. הטקס החגיגי התקיים במעמד מנכ״ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל אילן שוחט, מ"מ וסגן ראש עיריית אופקים, הרב שלמה עזרן, מנהל האגף לפיתוח כלכלי בעיריית אופקים, איציק קריספל, מנהלת האגף לשירותים חברתיים, סוזי מרציאנו-דודפור, וחבר מועצת העיר ויו"ר הנהלת מתנ"ס אופקים, ד"ר מרט גנדלר.
 
בפארק המונגש יוצבו מתקנים משולבים ונגישים, נדנדות, קרוסלה ומתקנים נוספים שיפרסו על פני שטח של כ-500 מ"ר. הפארק יהיה מוצלל, עם משטח גומי המונע פגיעות, ובמטרה לייצר משחק משולב בין אוכלוסיות, המתקנים בפארק מותאמים לכלל האוכלוסייה ולאנשים עם מוגבלות.
 
״הורים וילדים עם מוגבלות לא יכולים היום ללכת בבטחה לגן משחקים רגיל", אמר השר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, עודד פורר. "אין ספק שפארק המשחקים המונגש באופקים יתרום רבות להתפתחות המוטורית, הקוגנטיבית והרגשית של הילדים. הפארק המונגש ישלב בין אוכלוסיות וימנע בידול חברתי של ילדים עם מוגבלות. זהו צעד אחד מתוך שורה של צעדים שהמשרד מוביל שיחוללו שינוי בנגב ובגליל לאנשים עם מוגבלות בפריפריה ולכלל האוכלוסיה״.

"אנחנו גאים להקדיש תשומת לב לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים ולהעלות בכל הזדמנות את הנושא על סדר היום שלנו", הוסיף ראש עיריית אופקים, איציק דנינו. "הקמת הפארק לאוכלוסיות אלו בגן הידידות בהחלט תיצור עבורנו קפיצת מדרגה משמעותית בתחום. אנחנו מבקשים להודות לשר לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, עודד פורר, ולמנכ"ל המשרד, אילן שוחט, על הסיוע בקידום פרויקט חשוב זה".

הפארק המונגש יוקם באופקים כחלק ממיזם שבמסגרתו יוקמו לראשונה על ידי המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל עשרות פארקים לילדים ולאנשים עם מוגבלות באזורי הנגב והגליל. מהלך זה, בהיקף כולל של למעלה מ-20 מיליון שקלים, יגדיל את כמות הפארקים המונגשים בנגב ובגליל במאות אחוזים.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3J84mAm