צפו: פרוטקשן באיומי סכין, לאור היום בבאר שבע

לאור היום - בלי בושה: ביריון מגיע למרכז מסחרי במטרה לגבות דמי חסות מבעל עסק. עובדים במתחם שחשו לעזרתו, נמלטו כאשר הביריון שלף סכין
send whatsapp messsage send FB messsage
רגע האימה: עובדי המתחם נמלטים מהביריון, שהיה חמוש בסכין (צילום מסך)

מזעזע: ביריון מגיע לבעל עסק במרכז מסחרי קטן בבאר שבע, במטרה, על פי החשד, לגבות ממנו דמי חסות. חבריו של בעל העסק, שלא יכלו לעמוד מנגד, חשו לעזרתו. הביריון שלף מולם סכין והם נמלטו. כל זאת קורה ערב החג, בלב העיר באר שבע, בשכונה הנחשבת מבוססת ובליבה מרכז חנויות צנוע, המשרת בנועם את התושבים. 

מעדויות גולשים, שסיפרו לברנז'ה חדשות, עולה כי זה אינו מקרה מבודד בבאר שבע וכי סחטנים מנסים לגבות מעסקים ''דמי שמירה''. חלק מהעסקים שלא רוצים להתעסק לא עם העבריינים ולא המשטרה, מעדיפים לשלם בשקט. במשטרה הכחישו שנים את קיומה של התופעה בבאר שבע, אבל היא קיימת והבריונים אפילו לא חוששים לעשות את שלהם לאור היום ולעיני עוברים ושבים.

וידאו: תיעוד האירוע (סרטון ללא קרדיט / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

​​​​​​​

הוועד להצלת הנגב מפרסם הערב, רביעי, תגובה בעקבות הסרטונים המתעדים את התקרית: ''בסרטון שלפנינו אנו רואים פרוטקשן לאור יום בעיר באר שבע. מול תושבים שהחליטו להתנגד נשלפה אלה וסכין ארוכה ולכן ברחו כל עוד נפשם בם. מיד לאחר תום האירוע העבריינים ברחו ודקות לאחר מכן הסרטון הועבר אלינו ואנו העברנו לפיקוח ולמשטרה''.

''לצערנו, למרות שהמשטרה הייתה בכוננות שיא לקראת החגים, ולמרות שסיירת הביטחון החלה את פעילותה בעיר העברינים נמלטו''.

''יתרה מזאת, למרות שהעיר מרושתת במצלמות, העבריינים טרם נתפסו על ידי המשטרה. אנו דורשים להתייחס אל הפשיעה במלוא הרצינות, להשקיע את המשאבים הדרושים ולהביא את העבריינים לדין!''.

''אירועים אלו מזכירים לנו שוב ושוב, שברגע האמת ובשניות הראשונות לאירוע המשטרה לא תעמוד לצידנו ולכן המוכנות האישית היא החשובה ביותר''.

משטרת ישראל פתחה בחקירת האירוע. 


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3J84mAm