אחרי איומים ברשתות החברתיות, בוטל האירוע הישראלי-פלסטיני במקיף ו'

מוקדם יותר, פורסם כי תלמידי מקיף ו' היו אמורים ליטול חלק במפגש עם פורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני. תוך דקות הרשתות החברתיות הבאר שבעיות התמלאו באיומים כלפי מנהלת בית הספר. הערב האירוע בוטל
send whatsapp messsage send FB messsage
אחד הפוסטים ברשתות, שגרר תגובות מאיימות (צילומים: מסך, גוגל מפות)

''הנהלת בית הספר ו-וועד ההורים קיבלו את פניתם של משפחת השכול של בוגרי בית הספר מקיף ו שנפלו במערכות ישראל, לבטל את המפגש עם פורום המשפחות השכלות הישראלי-הפלסטינאי מתוך התחשבות ברגשותיהם שהם גם רגשותינו'', כך כותבים הערב מתי מינדלין, מנהלת מקיף ו' בבאר שבע ונעים בצון יו''ר ועד ההורים. 

קדמו להודעה איומים שפורסמו ברשתות החברתיות, בלשון בוטה ומאוד גרפית, אשר הופנו כנגד מנהלת בית הספר וותיקה, אשר דוגלת בשיח חופשי וללא צנזורה בנושאים רבים. בעבר, מתי ימנדלין סבלה איומים דומים כאשר ערכה בבית הספר אירוע לכבוד היום הבינלאומי של יציאה מהארון. אלא שהפעם האיומים היו בוטים, חריפים וגלשו הרבה מעבר להבעת דעה או חילוקי דעות.

בין היתר, היה חשש שקבוצות יגיעו לבית הספר ויתפתחו  עימותים. כוונות ברוח זו הובעו ברשתות חברתיות, אחריהן עוקבת גם משטרת ישראל.

פורום משפחות שכולות ישראלי-פלסטי משתתף מזה כעשרים שנה באירועי שיח בבתי ספר, בידיעת משרד החינוך ועל פי קווים מנחים לשיח שקובע המשרד. הפורום הוקם בשנת 1995 על ידי יצחק פרנקנטל ומספר משפחות שכולות ישראליות. בשנת 1998 התקיים המפגש הראשון עם קבוצת משפחות פלסטיניות מעזה, אשר הזדהו עם הקריאה למניעת שכול ולקידום דו-שיח, סובלנות, פיוס ושלום.

במהלך שנת הלימודים, אמורים התלמידים, בכל הארץ ובכל הזרמים, להיחשף לכלל הקבוצות בחברה הישראלית, על מנת להכיר בגוף ראשון ובשיח בלתי אמצעי את כלל החברה - כולל ובמיוחד את מי שאינם במרכז הקונצנזוס. משרד החינוך קבע במפגשים אלה קווים מנחים לניהול השיח. 

פורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני מתייחס להחלטה לבטל את המפגש עם חברי הפורום בתיכון מקיף ו' בבאר שבע

יובל רחמים, מנכ"ל-שותף של פורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני, אומר הערב בעקבות ביטול האירוע בבאר שבע: 

"מפגשי הדיאלוג שמקיים פורום המשפחות השכולות הישראלי-פלסטיני בבתי הספר מתקיימים כבר למעלה משני עשורים, ונטלו בהם חלק מאות אלפי תלמידים ומורים, שלא רק שהרעיפו ביקורות טובות לאחר המפגשים אלא גם הוסיפו פעם אחר פעם להזמין את חברות וחברי הפורום להגיע ולהפגש. 

רק מי שלא נכח מעולם במפגש כזה, בו בני משפחות שכולות ישראלים ופלסטינים מעידים בקולם איך למרות הכאב העצום שבאובדן יקיריהם, זנחו את רגשי הנקמה והשנאה, ובחרו לפעול יחד למען מטרה משותפת - שלום צודק ופיוס, יכול לצאת באמירות נבובות כאלה נגד המפגשים ונגד המשתתפים. מצער שמסע הסתה משולח רסן של גורמים קיצוניים בימין, שנועד כל כולו לגרוף הון פוליטי על גב תלמידי בית הספר, משיג את מבוקשו - ואולי יש בכך משום שיעור לא פחות חשוב עבור התלמידים עד כמה מסוכן המצב בו סתימת פיות, הסתה ושנאה יכולים להרחיק לכת ולהגיע."

שי גליק, מנכ"ל ''בצלמו'' שהוביל לדבריו  את המאבק מסר: ''אני מברך את המנהלת הגברת  מתי היקרה שגילתה אוזן קשבת לרחשי הציבור וביטלה את האירוע שפוגע במשפחות שכולות.  אכן חופש הביטוי והפלורליזם הינו אחד מאבני היסוד של הדמוקרטיה אולם תמיכה בנרטיב של טרור ורצח תינוקות נשים וילדים איננו פלורליזם אלא שנאת האחר ועידוד טרור במשתמע''.

''תושבי העיר באר שבע גאים בחיילי צה"ל ובמאבק בטרור ולא יתנו במה לארגונים שפוגעים ומכפישים את חיילי צה"ל,  מאדירים מחבלים ומשווים אותם לחיילי צה"ל היקרים. שוב תושבי העיר באר שבע הוכיחו יש על מי לסמוך''.


​​​​​​​להעברת דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 

על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת דוא״ל: branzanews.br7@gmail.com‬


הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים>>   https://bit.ly/3J84mAm