נחנך קמפוס הסייבר בבאר שבע: ''אתם מקבלים לפה שרשרת יהלומים''

דנילוביץ': ''היום אנו חונכים כאן את הקמפוס המפואר של חיל המודיעין. אלה העוגנים החינוכיים, ערכיים, כלכליים, חברתיים שיהפכו את הנגב למרכז''
send whatsapp messsage send FB messsage
הרמטכ''ל, ראש עיריית באר שבע בעת טקס החנוכה (צילומים: משה פריאל)

במעמד הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי ראש אגף המודיעין אלוף אהרן חליוה נציגי משרד הביטחון וראשי רשויות בנגב נערך אמש, שלישי, בבבאר שבע, טקס חניכת הקמפוס ללימודי המודיעין והסייבר .

את הטקס פתח ראש אגף המודיעין אלוף אהרן חליוה: "המחנה שאנחנו חונכים היום הוא שלב נוסף ומשמעותי בתהליך מעבר אמ''ן לנגב, פרויקט לאומי וציוני מהמעלה הראשונה. אמ''ן עולה לנגב כחלק מעליית צה"ל דרומה ואנחנו גאים על כך. על מנת לעמוד בציפיות הגדולות. אנו זקוקים לאנשים מצוינים שיקבךו הכשרה מצויינת. מחנה רמות הוא עוד דוגמה לכך שבאמ"ן אנחנו בוחנים ומכשירים אנשים אך ורק לפי יכולתיהם וכישוריהם .אני מודה לרמטכ"ל שהפך חזון למציאות. תודה מיוחדת לשותפנו ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ''.

אחריו נשא דברים ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ: "היום אנו חונכים כאן את הקמפוס המפואר של חיל המודיעין אלה העוגנים החינוכיים, ערכיים, כלכליים, חברתיים. אלה הדברים שיהפכו את הנגב למרכז''.

''אני יודע על הרבה אנשים חסרי אמונה שלא האמינו שהקמפוס הזה יקום ולא האמינו שקרית התקשוב תוקם כאן בבאר שבע.
אנחנו שמרנו את כל גזרי העיתונות את מאמרי הדעה את הכתבות שאמרו למה זה לא יקרה. כי זה בנגב ואף אחד לא רוצה לעבור זה לא יקרה כי אף חברה לא תרצה למקם את עצמה כאן. זה לא יקרה כי ההון האנושי לא יגיע והם מצאו סיבה לומר זה לא יקרה".

"אבל תגידו לי אתם: הם לא רואים את מה שאנחנו רואים כאן . הם לא רואים שאנחנו היום יוצרים את העתיד של מדינת ישראל כי לא משהו  קטן ושולי מתרחש פה .ברגע שקרית התקשוב תתחיל לעבוד כאן בתוך באר שבע ולצידה ייבנו הבניין החמישי השישי והשביעי ויהיו בה שלוש מאות חברות ישראליות ובינלאומיות והקמפוס הצפוני של האוניברסיטה עם טובי המוחות המעבדות והחוקרים יהיה חלק מאותו רובע חדשנות".

וידאו: חנוכת מחנה רמות (צילום: משה פריאל)
​​​​​​​

אחרון הדוברים היה הרמטכ"ל רא"ל אביב כוכבי שהסביר מדוע צה"ל הוא צבא מיוחד: "צבא הגנה לישראל מיוחד מהסיבות הבאות: אין בעולם שום צבא שיש בו חובת שרות ארוך ,גברים ונשים במדינה דמוקרטית. אין שום צבא בעולם שמערך המילואים שלו כל כך גדול שיש בו יחידות מילואים שלמות שמפקדים בהם אנשי מילואים. אין צבא בעולם שמתמודד בו זמנית עם שש זירות רוב הצבאות בעולם בכלל לא מתמודדים אפילו לא עם זירה אחת בודאי שלא מפעילים כוח, תוקפים מתגנבים בלילה ועוצרים מבוקשים נלחמים ויוצאים למבצעים כל שנה או שלוש. ברכות לכל ראשי הרשויות בדרום ברכות שקבלתם אליכם  את ארגון המודיעין הטוב ביותר בעולם''.

''אין ארגון מודיעין שדומה לו והיכולות שלו לא נתפסות עם תחכום שהמקבילים שלנו רואים את מה שהחיילים שלנו הקצינים והקצינות עושים או שהם משתהים השתהות ארוכה או לא מאמינים יש לי סנטימנט מיוחד למתקן הזה ואני אומר לכם כל אזרחי הדרום ומנהיגי הדרום ברכותי. אתם מקבלים לפה שרשרת יהלומים לא יהלום אחד ושלא נתרשם מהבניינים שצרכים להתרשם מהם ושלא נתרשם מהתשתיות הסיפור הוא ההון האנושי שהולך להקרין על כל מרחב הדרום ולכן ברכות זכיתם .גם אתם שיש לכם חזון מרחיק ראות ובראשם אתה רוביק דנילוביץ כמו תמיד גם אנשי חזון משאירים כוח מספיק גדול לחזון שהם עדיין לא הצליחו לדמיין וזה מה שיקרה פה''.
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3J84mAm

​​​​​​​