האם מרכז אורן בדרך להריסה - והפיכתו למתחם מגדלי יוקרה?

על פי התוכנית, ייבנו במקום מרכז אורן ההיסטורי מגדלי מגורים ומרכז מסחרי חדיש - באיזור הנחשב סטודנטיאלי. במקום שלושת הבלוקים - ייבנו 18 רבי קומות
send whatsapp messsage send FB messsage
מרכז אורן כיום (גוגל מפות) והתכנון( הדמיה: משרד גושן אדריכלים)

האם מרכז אורן עומד להיהרס בקרוב - ולהפוך למתחם מגורים יוקרתי? הוועדה המחוזית דרום החליטה להפקיד תוכנית להתחדשות עירונית בשכונה ד' בבאר שבע. התוכנית כוללת 641 יחידות דיור שייבנו מבני מגורים מעורבי שימושים של מסחר ותעסוקה ומבני ציבור. מרכז אורן, בכניסה לבאר שבע ובקרבת האוניברסיטה, נחשב לאיזור סטודנטיאלי, שמאוד מבוקש על ידי משקיעי נדל''ן.

הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה דרום, בראשות עודד פלוס, אישרה להפקדה תוכנית להתחדשות עירונית בשכונה ד' בבאר שבע. 
מדובר בתוכנית התחדשות עירונית ב'מרכז אורן' המהווה מוקד עירוני היסטורי, בעל חשיבות במורשת העיר באר שבע ובעל תפקיד מרכזי בזהות המקומית העירונית. המתחם ממוקם בכניסה ומשמש כשער הכניסה לעיר.

שטח התוכנית הינו כ-32 דונם והיא ממוקמת במתחם הרחובות- שדרות רגר ממזרח, רחוב יוספטל גיורא ממערב, רחוב אברהם אבינו מדרום וגן יונתן מצפון. 

התוכנית כוללת הקמת 18 במבני מגורים חדשים של עד 10 קומות ובני עד 30 קומות ובהם 641 יחידות דיור. מתוך כלל יחידות הדיוק בתוכנית כ-96 יוקצו עבור דירות קטנות. ברוב מבני המגורים, קומת הקרקע תוקצה לטובת מסחר ובמבנים הפונים כלפי שדרות רגר הקומה השנייה תוקצה עבור תעסוקה. בשניים ממבני המגורים במתחם ישולבו שטחי ציבור. 

כמו כן, התוכנית שמה דגש על פיתוח המרחב הציבורי והיא כוללת שבילי הולכי רגל המחברים את השכונה לסביבתה, פתיחת רחוב חדש המחבר את רחוב יוספטל לשדרות רגר, ותוספת שטחים פתוחים. אופי הבינוי בתוכנית תואם את האקלים המדברי בו נמצאת השכונה. התכנון שומר על מרבית העצים הבוגרים הקיימים לצד מערך נטיעות נרחב. 

כיום מצויים במתחם שלושה מבני מגורים בני 4 קומות ובהם 42 יחידות דיור שיפונו לטובת הפרויקט החדש. 

מתכנן מחוז דרום במינהל התכנון, תומר גוטהלף: "התוכנית משפרת משמעותית תוכנית מאושרת ישנה החלה  במתחם, ומציעה בנוסף לבינוי מעורב שימושים בשכונה ד' גם גינות ציבוריות בין מתחמי המגורים. התוכנית תורמת גם ליצירת קישוריות על ידי רחוב עירוני חדש המקשר את פנים שכונה ד' לשדרות רגר ומשמרת את הרחבה המרכזית של מרכז אורן, תוך חידושה". 

התוכנית הינה ביוזמת עיריית באר שבע ונערכה על ידי משרד גושן אדריכלים.
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3J84mAm