טרגדיה במהלך אימון: חייל מבאר שבע נהרג בתרגיל שיריון בצפון

סמל איתן פיכמן ז''ל, לוחם בחטיבה 7, בן 19 מבאר שבע, נהרג במהלך תרגיל טנקים בצפון הארץ
send whatsapp messsage send FB messsage
טרגדיה במהלך אימון: חייל מבאר שבע נהרג בתרגיל שיריון בצפון סמל איתן פיכמן ז"ל (צילום: דובר צה''ל)

הותר לפרסם: לוחם צה"ל סמל איתן פיכמן ז"ל, בן 19 מבאר שבע,  נהרג הלילה (ד') בתרגיל שריון בצפון הארץ. דובר צה"ל מוסר כי  החייל נהרג הלילה (ד') לאחר שנפגע במהלך תרגיל טנקים בצפון הארץ, בשטח אש סמוך למחנה 'נפח'.

סמל איתן פיכמן ז"ל, היה לוחם בחטיבה 7, בן 19 במותו. הוא הועלה לדרגת סמל לאחר מותו.

בעקבות האירוע נפתחה חקירה של המשטרה הצבאית, בסיומה הממצאים יועברו לבחינת הפרקליטות הצבאית. הודעה נמסרה למשפחתו של הלוחם. ''צה"ל משתתף בצער המשפחה וימשיך ללוותה'', נמסר.

מדובר צה''ל נמסר מוקדם יותר, כי במהלך תרגיל שריון פלוגתי בשטח האש הסמוך ל"נפח", בזמן היותו בטנק, מסיבה שאינה ברורה, נפגע הלוחם ונחבל בראשו בעוצמה. לאחר מאמצי החייאה נקבע מותו.

מפקד פיקוד הצפון, אלוף אמיר ברעם, קיים הלילה תחקיר ראשוני בנקודה. במסגרת התחקור הראשוני, מינה מפקד פצ"ן את אלוף-משנה שאול ישראלי, מפקד חטיבה 205 כראש צוות המומחים שיתחקר את הנסיבות שהובילו לאירוע המצער בשיתוף מפקדת קצין השיריון הראשי בזרוע היבשה. מסקנות הצוות יוצגו בפני הרמטכ״ל. המשטרה הצבאית פתחה מיידית בחקירת האירוע, בסיומה יועברו ממצאיה לבחינת הפרקליטות הצבאית. ‏מפקד זרוע היבשה, אלוף תמיר ידעי, הנחה על עוצר אימונים והכשרות של הכלים הקרביים המשוריינים.

הפורום לקידום הנגב מבכה את מותו של לוחם השיריון איתן פיכמן ז"ל: "אנו מרכינים ראש בעקבות נפילתו של לוחם השיריון איתן פיכמן ז"ל אשר התגורר בבאר שבע.  נפילתו בטרם עת יוצרת חלל עמוק בליבם של תושבי ישראל בכלל ותושבי הנגב ובאר בפרט. יהי זכרו ברוך".

יהי זכרו ברוך!​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬


 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  daniel.beller@gmail.com

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3J84mAm

כתבות נוספות למקרה שפספסת...