קורע לב: למה נטשו את בנג'י הזקן?

לפני יומיים גילו המבקרים בגינת הכלבים בשכונה ט' מחזה קורע לב: כלב זקן ננטש - נקשר לעמוד יחד עם קערת המים שלו. עכשיו מחפשים לו בית שבאמת יאהב אותו
send whatsapp messsage send FB messsage
קורע לב: למה נטשו את בנג'י הזקן? הכלב בנג'י: כך הוא ננטש (צילום סלולרי / באר שבע ביחד / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

קורע לב. לפני יומיים מבקרי פארק הכלבים בשכונה ט' הבחינו בכלב מבוגר, הקשור לאחד המתקנים וליד קערת מים. השעות נקפו והכלב נותר עומד שם, עד שתושבים טובי לב לקחו אותו משם לביתם. סריקת השבב העלתה כי לכלב, מגזע מעורב, קוראים בנג'י והוא בן 10, גיל זקנה אצל כלבים. ההערכה היא כי הוא ננטש אחרי שבעליו לא רצו בו עוד.

אחד התושבים, שגילה אותו, סיפר כי ''זהו כלב מקסים, כבן 10. הבעלים נטשו אותו באמצע הלילה ואנחנו מחפשים בדחיפות אומנה ליומיים הקרובים באזור באר שבע, עד שנמצא חסות ותימצא אומנה ארוכת טווח או אימוץ. המתוק הזה ננטש בגינת כלבים בשכונה ט׳ בעיר, צמוד לבית ספר יובלים. הוא נראה כלב ביתי מבוגר שפשוט הושאר בגינה לבד, עם רצועה על שער הגינה''.

מתנדבים שסרקו את השבב של הכלב הצליחו למצוא את בעליו הקודמים של הכלב, אשר לדבריהם טען כי מסר את הכלב לפני שנתיים ו''לא זוכר למי''. 

בבאר שבע ננטשים מדי שנה אלפי בעלי חיים, בהם כלבים וחתולים מבוגרים ובימים אלה, מאות גורים המושלכים בבאר שבע על ידי בדואים מהסביבה. מדובר בעונת ההמלטות ויש מי שמבקשים להפיטר על ידי נטישה מאותם גורים, בעינייהם לא רצויים. במקרה הטוב, מתנדבים מצליחים לאתר אותם. במקרה פחות טוב, הם מושארים למות בחובות. בחלק מהמקרים מדובר בבעלי חיים זקנים, שהתרגלו לחיות בבית ובזקנתם התעוורו, התחרשו, לקו בדמנציה, סרטן, אינם שולטים בסוגריהם או פשוט כבר לא יפים כמו שהיו כגורים.  במקרים אחרים, מביאים הביתה גור, מבלי לדעת שמדובר באחריות לכל החיים. 

נטישת בעלי חיים מהווה עברה על החוק. סעיף 2א'(א) לחוק צער בעלי חיים (הגנה על בעלי חיים), התשנ"ד - 1994 (להלן: "החוק") קובע את האיסור לנטוש בעל חיים: "לא ייטוש בעלים של בעל חיים, או אדם שבעל חיים נמצא ברשותו או באחריותו (בחוק נקרא- מחזיק) את בעל החיים."

החוק חל על כלל בעלי החיים (על פי החוק, בעל חיים מוגדר כ"בעל חוליות למעט אדם"), אשר הוחזקו על ידי אדם ואשר לא יוכלו לספק את צרכיהם בעצמם אם יוזנחו ויינטשו. מדובר הן בחיות מחמד וגם בחיות משק שננטשו בשל סיבות שונות (גיל, מין, מחלות בהם נדבקו) ולא ידעו כיצד לשרוד בכוחות עצמן, על אף ובשל העובדה שהוחזקו בתנאי שבי קשים.
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: [email protected]


 תוכלו להעביר ישירות דיווחים מהשטח אל העורך האחראי דני בלר בטלפון 052-2394026 או במייל  [email protected]

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3J84mAm

כתבות נוספות למקרה שפספסת...