הלך לעולמו גדול הדור מרן הרב שלום כהן, מנהיגה הרוחני של תנועת ש״ס

send whatsapp messsage send FB messsage
לאחר פטירתו של הרב עובדיה יוסף ב-2013, מונה לתפקיד נשיא מועצת חכמי התורה של התנועה • הלווייתו תתקיים בהמשך היום • הוא צפוי להיטמן לצד רעייתו בירושלים - סמוך לקברו של הרב עובדיה יוסף.

הרב שלום כהן, הלך לעולמו בגיל 91 בלילה שבין ראשון לשני, נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס, הרב חכם שלום כהן. הרב כהן נולד בירושלים בשנת 1930 למלכה ולרב אפרים כהן, ראש ישיבת "עוז והדר", ונקרא על שמו של הרב שלום שרעבי. הלוויתו תתקיים היום בשעה 14:00, הוא צפוי להיטמן לצד רעייתו בבית העלמין סנהדריה בירושלים, בסמוך לקברו של מנהיג ש"ס הקודם, הרב עובדיה יוסף.

במערכת הפוליטית יצאו הודעות הספד למרן ראש הישיבה חכם שלום:


יו״ר סניף ש״ס באר שבע, חבר המועצה וסגן ראש העיר לשעבר עופר כרדי:

אני אבל יחד עם כל בית ישראל על פטירתו של נשיא מועצת חכמי התורה, חכם שלום כהן זכר צדיק לברכה, שהיה מנהיג רוחני למאות אלפים בארץ ובתפוצות. חכם שלום היה איש צנוע שהתגורר ברובע היהודי בפשטות שכל חייב היה מסור לתורה ואהבת ישראל.
זכיתי להתייעץ עמו ולקבל את ברכתו.
ברוך דיין האמת

סגן ראש העיר באר שבע לשעבר, כרדי , בביתו של הרב שלום הכהן זצוק״לראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו:

אני דואב עמוקות עם המוני בית ישראל על פטירתו של נשיא מועצת חכמי התורה, הגאון חכם שלום כהן זכר צדיק לברכה.

הרב כהן היה מענקי התורה של דורנו. הייתה בו בקיאות אדירה בעולם התורה, לצד מנהיגות תורנית וחברתית שהשפיעה על המוני יהודים וישראלים. לאחר פטירתו של הראשון לציון הרב עובדיה יוסף זצ״ל המשיך הרב כהן את דרכו כנשיא מועצת חכמי התורה וכמגדלור הלכתי אליו הכל נשאו את עיניהם. 

הרב כהן היה תלמיד חכם עצום שלא הפסיק ללמוד וללמד, לשמור ולעשות. אהבת התורה פיעמה בו יחד עם אהבת העם. עם ישראל איבד פוסק הלכה, מורה דרך לרבים ושליח ציבור מן המעלה הראשונה. 
שר וגדול הסתלק מאיתנו. אני מוסר את תנחומיי הכנים למשפחתו. יהי זכרו ברוך.

אריה דרעי, ראש תנועת ש״ס: 

שהיה ביחסים קרובים במיוחד לרב שלום כהן זצ"ל, ספד לו: "נצחו אראלים את המצוקים ונשבה ארון האלוקים. בלב מוכה הלם ויגון נסתלק מאיתנו בסערה השמימה, אבינו מורנו ומנהיגנו נשיא מועצת חכמי התורה, גדול הדור מרן חכם שלום כהן בן תופחא מלכה זצוק״ל. אוי לו לעולם שאבד מנהיגו ואוי לה לספינה שאבד קברניטה. ברוך דיין האמת אוי לו לעולם שאבד מנהיגו ואוי לה לספינה שאבד קברניטה".

הרב הראשי לישראל, נשיא בית הדין הגדול הגאון רבי דוד לאו

״יחד עם כל בני ישראל בארץ ובגולה אנו דומעים כואבים והמומים עם הסתלקותו לגנזי מרומים של נשיא מועצת חכמי התורה, ראש ישיבת פורת יוסף מרן הגאון הגדול חכם שלום כהן זכר צדיק וקדוש לברכה.
עם ישראל איבד אדם גדול, שתורתו, תפילותיו וברכותיו עמדו לימין כלל ישראל עשרות שנים.
אוי לה לספינה שאבד קברניטה וכל בית ישראל יבכו את השריפה אשר שרף ה׳.״


נשיא המדינה יצחק הרצוג ספד לרב שלום כהן זצ״ל שהלך לעולמו:

״אני אבל על לכתו מעימנו של ראש הישיבה הדגול חכם שלום כהן זצ"ל. לצד גדלותו בתורה, הוא היה מנהיג רוחני שהוביל בענווה ובצניעות ציבור גדול וחשוב בישראל ובעולם היהודי. נפגשנו פעמים רבות, וצר לי שהשנה לא אזכה לקיים המסורת ולבקר אותו בסוכתו.

בכל מפגש עימו ראיתי את האהבה והקשר העמוק שלו לירושלים, וכיצד הוא מקפיד להציב לנגד עיניו כל העת את העם והאדם. תנחומי לבני משפחתו, למפלגת ש״ס, לאוהביו ותלמידיו. יהי זכרו ברוך.״


​​​​​​​הערכות משטרת ישראל למסע הלוויה: משטרת ישראל החלה בהיערכות להלווית נשיא מועצת חכמי התורה, חכם שלום כהן. רחובות רבים בירושלים ייחסמו לתנועה החל משעות הצהריים.  חברות התחבורה הציבורית נערכות לתגבר את קווי האוטובוסים מהריכוזים החרדיים ברחבי הארץ לירושלים, על מנת לאפשר לציבור להשתתף בהלוויה. פרטים מלאים יפורסמו בשעות הקרובות.


את מקומו בהנהגה, צפוי לתפוס הראשון לציון הרב יצחק יוסף, בנו של הרב עובדיה, שיסיים בשנה הבאה את תפקידו כרב הראשי לישראל.

כתבות נוספות למקרה שפספסת...