זו העיר בנגב שבונה דירות המתאימות ליכולת התושבים

בעיר הדרומית, שגם נהנית מחוקי הנגב, מתחשבים בתושבים המקומיים ותמהיל הדירות בשכונות החדשות כוללות גם דיור בהישג יד
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: הצופן הסודי / CC BY SA 4.0

מתחשבים באוכלוסיית המקום ובונים בהתאם:  באופקים אושרה תכנית שכונת הפארק, הכוללת 286 יחידות דיור, המשלבת דיור להשכרה בהישג יד וכן דירות קטנות, המתאימות ליחידים או משפחות קטנות.

התוכנית כוללת 286 יחידות דיור:  68 דירות יוקצו עבור דיור בהישג יד להשכרה לטווח ארוך ו-56 יהיו דירות קטנות. התוכנית כוללת כ-890 מ"ר עבור מבני ציבור ו-3,040 מ"ר עבור שטחי תעסוקה ומסחר.

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה דרום, החליטה להפקיד תוכנית מפורטת להקמת שכונת מגורים חדשה בשכונת הפארק באופקים.

התוכנית הינה ביוזמת חברת  י.ח דמרי  ומשתרעת על שטח כולל של כ-19 דונם, דרום מזרחית לעיר אופקים. התוכנית כוללת 286 יחידות דיור שיבנו ב-6 מבנים בני 6-13 קומות. מתוך כלל יחידות הדיור 68 יוקצו עבור דירות בהישג יד להשכרה לטווח ארוך, ו-56 יוקצו עבור דירות קטנות בשטח של 30-80 מ"ר על מנת להתאים לאוכלוסייה מגוונת.

שני המבנים בחלק הצפוני של המתחם, יכללו יעוד משולב של מגורים, מסחר ותעסוקה, כאשר המסחר ישולב בחזיתות המבנים והתעסוקה תהיה בקומה הראשונה של המבנים. בסה"כ התוכנית כוללת כ-890 מ"ר עבור מבני ציבור ו-3,040 מ"ר עבור שטחי תעסוקה ומסחר.

העיר אופקים נהנית בשנים האחרונות מתנופת פיתוח גדולה, בעיקר בתחום הבניה. העובדה כי חוקי הנגב חלים על תושביה ומקנים להם הנחות במס, מושכת אל העיר תושבים רבים. גם מחירי הנדל''ן בעיר נחשבים עדיין אטרקטיביים. לעיר נגישות תחבורתית טובה - בין אם בתחבורה ציבורית, תחנת רכבת הממוקמת בעיר וכן, נגישותה לבאר שבע, בירת המחוז.

 ​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:
  https://bit.ly/3J84mAm

כתבות נוספות למקרה שפספסת...