''מגיפת הקורונה לא מאחורינו: נתגלו בישראל 2,000 מקרים של BA2''

ועדת החוקה אישרה מעבר ל"מצב בריאותי מיוחד" במקום "מצב חירום בשל הקורונה" למשך שלושת החודשים הבאים
send whatsapp messsage send FB messsage
''מגיפת הקורונה לא מאחורינו: נתגלו בישראל 2,000 מקרים של BA2'' ד"ר שרון אלרעי פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור (צילום: דני שם טוב / דוברות הכנסת)

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

ועדת החוקה בראשות ח"כ גלעד קריב אישרה היום (ג') את החלפת ההכרזה על מצב חירום בשל הקורונה, בו שהתה ישראל כמעט שנתיים, בהכרזה על מצב בריאותי מיוחד בשל נגיף הקורונה לפי חוק הקורונה הגדול. תוקף ההכרזה - שלושה חודשים מה-2.3 עד ה-2.6. 

בנוסף, אושר בוועדה כי התו הירוק לעובדים במוסדות בריאות ורווחה עם סיכון מוגבר להדבקה, יוארך ב-10 ימים נוספים עד ל-10.3.22.

בבאר שבע יש, על פי נתוני משרד הבריאות, 2,576 חולים פעילים. 18% מהבדיקות חיוביות והעיר מוגדרת אדומה, על פי מתווה משרד הבריאות.

יו"ר הוועדה ח"כ גלעד קריב (העבודה): "אנחנו עוסקים היום, ברגע משמעותי, חשוב ודרמטי. כך מסתיימת תקופה של כמעט שנה ותשעה חודשים של מצב חירום. לא טוב למדינה דמוקרטית להתנהל תחת מצב חירום. עיקר ההבדל יהיה בדרך הפיקוח הפרלמנטרי על התקנות שתתקין הממשלה במסגרת ההתמודדות עם נגיף הקורונה."

ד"ר שרון אלרעי פרייס, ראש שירותי בריאות הציבור, במשרד הבריאות: "אנחנו עדיין במצב של פנדמיה בעולם, עם וריאנטים שממשיכים להתפתח, כמו BA2 ויש לנו כבר 2000 איש איתו בארץ. אנחנו מתארים לעצמנו שהמגפה הולכת ויורדת, הגל הולך ודועך אבל הסיכונים לבריאות הציבור מעולם לא נפסקו. לא נוכל לחיות עם הקורונה, ללא הכרזה על מצב בריאותי מיוחד. עלינו לשמור. עדיין יש סיכון לבריאות הציבור במידה וייכנסו וריאנטים שאנחנו לא רוצים. בעולם יש אומיקרון, יש מקומות עם גל שממשיך עם BA2. אנחנו ממשיכים לעקוב אחרי עוד מוטציות. גם אם הגל דועך, המגיפה עוד לא מאחורינו." 

במצב בריאותי מיוחד לא תוכל הממשלה להתקין תקנות סגר, תקנות החלות במדינה כולה וקובעות למשל סגירת אולמות אירועים, מסעדות, חנויות ועוד. כמו כ, לא תוכל להתקין תקנות הגבלת נוסעים ברכב או הגבלת התקהלות במרחב הפרטי או הציבורי של פחות מ-50 אנשים במבנה ו-300 בשטח פתוח. בנוסף, תקנות הקובעות הגבלות כניסה לישראל של אזרחים ובעלי רישיון לישיבת קבע או איסור כללי של יציאה מישראל לכל המדינות (סגירת שמים).  ההכרזה אושרה בקולו של היו"ר ח"כ גלעד קריב (העבודה).
רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3BMuCfS
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬