איהאב אבו-רביעה, דוקטורנט מבן גוריון, זכה במלגה יוקרתית

אבו-רביעה מהמחלקה ללשון העברית זכה במלגת פולברייט. איהאב נולד בכפר הבדואי מכחול שבצפון הנגב (בשעתו יישוב בלתי-מוכר). הוא למד בבית-הספר היסודי, חטיבת הביניים והתיכון של משפחת אבו-רביעה שבכפר כסייפה
send whatsapp messsage send FB messsage

איהאב אבו-רביעה, דוקטורנט במחלקה ללשון העברית באוניברסיטת בן גוריון, זכה בימים אלה במלגת פולברייט לתלמידי בתר דוקטורט.

מלגות פולברייט (Fulbright) מוענקות כחלק מפעילות קרן החינוך ארצות הברית-ישראל אשר נוסדה לפני כ- 65 שנה במסגרת שיתוף פעולה בין ממשלות ישראל וארצות הברית. התוכנית בישראל פועלת כחלק מתוכנית פולברייט של ממשלת ארצות הברית לחילופי סטודנטים ומרצים, שעורכת מיזמים דומים עם מדינות נוספות בעולם. התוכנית הוקמה כחלק מיוזמה של הסנטור האמריקאי וויליאם פולברייט לקידום ידע אקדמי דרך חילופי אנשי סגל וסטודנטים מצטיינים, והזוכים במלגה נהנים מתמיכה כלכלית נדיבה המסייעת להם בהמשך לימודיהם בארה"ב, במגוון של תחומי לימוד ומחקר.

איהאב נולד בכפר הבדואי מכחול שבצפון הנגב (בשעתו יישוב בלתי-מוכר). הוא למד בבית-הספר היסודי, חטיבת הביניים והתיכון של משפחת אבו-רביעה שבכפר כסייפה. בסיום לימודיו התיכוניים החל את לימודי התואר הראשון במחלקות ללשון העברית וספרות עברית באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. לקראת סיום התואר הראשון שילב גם לימודי תעודת הוראה בלשון העברית, ובמקביל התקבל למסלול המחקרי לתארים מתקדמים.

"מאז ומתמיד התעניינתי באופן שבו אנו לומדים שפה ובדרך שבה ניתן להעריך הבדלים בעושר הלשוני של אנשים שונים", אומר איהאב. "התעניינות זו לוותה בעונג רב שאני חש כאשר שתי השפות, ערבית ועברית, באות במגע. זו הסיבה שלימדתי במשך ארבע שנים לשון עברית בבית-הספר 'עהד' למצוינות במדעים, ומשם עברתי ללמד במכינות של האוניברסיטה וגם במחלקה ללשון העברית במכללת קיי".

לדבריו, שילוב כל הגורמים האלה, בסיוע תמיכת הוריו, משך אותו לחקור את נושא הערכת התפתחות אוצר המילים העברי של דוברי ערבית. הזכייה במלגת הפוסט-דוקטורט התחרותית של פולברייט תאפשר לאיהאב לעבור לאוניברסיטת מחקר מובילה בארצות הברית, כדי לבצע מחקר משותף עם אחד החוקרים המובילים בעולם בחקר רכישת שפה שנייה.

"המנחים שלי לדוקטורט, פרופ' רוני הנקין-רויטפרב וד"ר רועי גפטר, ליוו אותי לאורך כל התהליך ועזרו לי מאוד בניווט המחקר ובפיתוחו. ראשת המחלקה ד"ר פנינה שוקרון-נגר וסגל המחלקה האקדמי והמנהלי, אף הם תמכו בי לאורך כל הדרך, כך גם מנהל המעבדה הספרותית ד"ר איתי מרינברג-מיליקובסקי". "לימודיי במחלקה ללשון העברית הם חוויה שאין לה תחליף. אלה היו שנים מרתקות, מעשירות את הדעת ומלאות כל טוב – הן מבחינת החומר הלימודי והן מבחינת החומר האנושי. לא יכולתי לבקש יותר מזה", סיכם איהאב.


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3BMuCfS
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬

כתבות נוספות למקרה שפספסת...