שכונת מגורים חדשה תיבנה ליד פארק הנחל

שכונת ''בית אשל'' תשתרע על 241 דונם ותכלול מגורים ומסחר. השכונה תיבנה ממערב לפארק הנחל ומצפון לנחל באר שבע
send whatsapp messsage send FB messsage
איור הדמיה: יער-קורין ניהול תכנון בע"מ

שכונה חדשה תוקם בבאר שבע, בסמיכות לשכונת פארק הנחל- ותכלול גם דיור להשכרה ויחידות דיור. מדובר בהרחבת העיר באר שבע בכיוון דרום מזרח, בחיבור עם אתר המורשת בית אשל. בשכונה החדשה יוקמו שטחי מסחר ומוסדות ציבור.

רשות מקרקעי ישראל הודיעה הבוקר כי התכנית שקידמה  להרחבת שכונת פארק הנחל  בבאר שבע - "שכונת בית אשל" הכוללת כ-1,290 יח"ד ושטחי תעסוקה ומסחר - הוחלטה להפקדה בועדה המחוזית לתכנון ולבניה מחוז הדרום.

התכנית עוסקת בהקמת שכונת מגורים חדשה בשטח של כ-241 דונם, ממערב לשכונת פארק הנחל ומצפון לנחל באר שבע ובממשק עם האתר הלאומי בית אשל. השכונה תכלול סה"כ כ-1,290 יח"ד בתמהיל מגוון, מתוכן כ-300 יח"ד לדיור מוגן, לצד שטחים למסחר ותעסוקה (כ-12,000 מ"ר) מבני ציבור (כ-35,000 מ"ר), מערך דרכים ותשתיות, שטחים למוסדות ציבור ושטחים ציבוריים פתוחים
התוכנית שיזמה רשות מקרקעי ישראל,  בשיתוף עם עיריית באר שבע, להקמת שכונת המגורים החדשה, גובלת במערב בפארק נחל באר שבע, במזרח בשכונת פארק הנחל, בדרום בכביש 25, בצפון בפארק נחל באר שבע ובממשק עם אתר לאומי בית אשל. בתכנית מוצעת כניסה חדשה מהשדרה המרכזית, כמו גם דרך לכניסת כלי רכב מצפון.

איור הדמיה: יער-קורין ניהול תכנון בע

היקפי הבניה בתוכנית כוללים כאמור כ-1,290 יח"ד בתמהיל דיור מגוון לרבות דיוריות, דיור מיוחד (כ-300 יח"ד בשטח של כ-15,000 מ"ר), דירות קטנות למגוון אוכלוסיות ודיור להשכרה בהישג יד. עוד כוללת התכנית כ-11,500 מ"ר למסחר ולתעסוקה וכ-33,000 מ"ר למוסדות חינוך וציבור, מערכת דרכים, שטחים למוסדות ציבור ושטחים ציבוריים פתוחים. הצפיפות הממוצעת בתחום התכנית היא כ-14 יח"ד לדונם נטו. 

התכנית מהווה המשך של שכונת פארק הנחל מערבה. מוצע המשך בניה של 8 קומות לאורך השדרה הראשית עם חזית עירונית פעילה ובניה מרקמית, "בתי חצר", של 5 קומות סביב ליבה של מגרשי ציבור הכוללים מוסדות חינוך וגנים שכונתיים. 

התכנית מציעה דיור מוגן עם חזית מסחרית ושטחים ציבוריים על השדרה הראשית הפעילה, בסמיכות לכביש 25 המציע נגישות מיטבית לתחבורה הציבורית לאורכו, בקרבת פארק הנחל, אתר בית אשל ומול מתחם הקאנטרי קלאב המתוכנן להיבנות ממערב.
התכנית מייצרת ממשק חשוב עם אתר לאומי בית אשל ומחברת אותו לעיר באמצעות ציר ירוק המחבר את השדרה עם אתר בית אשל, מכללת מוס, בואכה לאמפיתיאטרון והפארק. עורך התוכנית יער אדריכלים, חברת "יער-קורין ניהול תכנון בע"מ".

רפי אלמליח, מנהל אגף בכיר לתכנון ופרויקטים ברשות מקרקעי ישראל: "השכונה העתידית תייצר מרקם פעיל ואורבני הכולל שימושים מעורבים למגורים בתמהיל דיור למגוון האוכלוסיות הכולל דיור מוגן, שטחי תעסוקה, חזיתות מסחריות, דרכים ומערכת שבילים ירוקים שתחבר את השכונה עם האתר הלאומי בית אשל ופארק נחל באר שבע הנמצאים בסמיכות לה".
הדמיות תוכנית שכונת בית אשל. קרדיט להדמיות: יער-קורין ניהול תכנון בע"מ.


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3BMuCfS
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬