''שליחי חב''ד באוקראינה עושים עבודת קודש''

בתו, חתנו ונכדתו של רבה של חב''ד בב''ש, זלמן גורליק, נמצאים באוקראינה ויחד עם אנשי חב''ד במדינה, מסייעים לאלפי יהודים וישראלים שממתינים לצאת את איזור הלחימה באוקראינה
send whatsapp messsage send FB messsage
הרב זלמן גורליק, רבה של חב''ד בב''ש (צילום: דני בלר)

מאת: משה פריאל, כתבנו בכנסת

הרב זלמן גורליק רבה של קהילת חב''ד בבאר שבע עוקב אישית בדאגה על המתרחש באזורי הלחימה. בתו, חתנו ונכדתו נמצאים בלבוב, שם הם משמשים כשליחי חב''ד לכתבנו הוא סיפר: " שליחי חב''ד עושים עבודת קודש ואת זאת שומעים ורואים. מי שיכול לצאת עוזרים לו לצאת ועזרת השלוחים מאוד חשובה''.

''בחור ישראלי שעובד בקייב תכנן להגיע לגבול פולין, הגיע ביום שישי ללבוב ונתקע שם,עשה את השבת והתארח אצל חתני ובתי השליחים. ואילו  ביום שישי בארץ  נולדה לו בת. כמובן שהשמחה הייתה גדולה. לפני עזיבתו ציידו אותו במזון לדרך. היום קבלתי עדכון שהוא הצליח לצאת דרך הגבול של הונגריה''.

ראינו לעתים מצבים שהרב שליח חב''ד ביקש מאשתו שתקח את הילדים וימלטו את עצמם למקום אחר והרבנית סרבה איך אתה מסביר זאת?
"זה ברור ומובן מאליו דווקא בשעה קשה זו יש חשיבות ממדרגה ראשונה לתפקיד שליח חבד עד עכשיו ראינו כי שהפנייה לבקשת עזרה היא קודם כל למוסדות היהודיים ,לבית הכנסת ולרב. היהודים מבינים שזה  עוגן ההצלה. ובצבא למדו שהקברניט עוזב אחרון ולא ראשון. נתפלל בעזרת השם שלא יפגעו אנשים''. 

רב העיר אודסה הרב אברהם וולף פנה בהתרגשות, בשיחת זום, לחברי ועדת החוקה בכנסת, בדיון שנערך היום, שני: "תעבירו אלינו כסף עכשיו כדי שנוכל לרכוש מזון ותרופות; שעון החול אוזל".

וידאו: הרב וולף בשיחת זום מאוקראינה (צילום: ערוץ הכנסת)
​​​​​​​

 
"המצב באוקראינה גרוע מאוד. קייב חרקוב וערים נוספות מוקפות צבא רוסי ושלוחי חב"ד במרתפים ומקלטים מיום שישי. יש דברים שעלולים להפוך לאסון הומניטרי אם לא יטופלו. למולדובה הגיעו למעלה מ-100,000 פליטים. לא צריך להמתין לאסון הומניטרי זה הזמן להפעיל את ישראייר, גם תמורת תשלום לכרטיסים, שתביא ארצה את הישראלים ומבקשי העליה. התארגנו לטפל באלו שלא מסוגלית לטפל בעצמם, יש לנו מושב זקנים של חב"ד, עם 50 ניצולי שואה, ו-120 יתומים במוסדות חב"ד. נערכנו ודאגנו מראש ל-30 טון מזון, וטונות של מים. התארגנו ונוכל להאכיל את הילדים וניצולי השואה''. 

עוד אמר: "כבר עכשיו  אני רואה את הקצב שהאוכל נגמר לנו וה-8,000 מבוגרים וילדים שחיים באודסה ומבקשים לשלוח להם אורל ומים כי לא התארגנו והמדפים ריקים.   אני מדבר בשם 32 ערים גדולות באוקראינה שמכהנים בהם 180 שלוחי חב"ד. כל הרבנים עומדים בפני מחסור של אוכל. בתי המרקחת סגורים ואלו שפתוחים אין בהם תרופות מינימליות, עומד להתרחש פה אסון הומניטרי בעוד 10-7 ימים.  צריך שהיום רבני חב"ד בכל הערים יקבלו כספים, לא מחר מחרתיים, אז זה לא יעזור כי לא יהיה אוכל. לא צריך לחכות שהמצב יהיה קשה יותר''.
 
בקול חנוק סיים הרב וולף את דבריו: "כתב לי רב: "יש פה ילדים שאין להם אוכל". תעבירו אלינו כסף עכשיו כדי שנוכל לרכוש מזון ותרופות. הוצאנו עשרות אוטובוסים ומאות משפחות יהודים. זה לא רק חב"ד אוקראינה, גם חבד מולדובה. כולנו מגויסים ועובדים יחד. שעון החול אוזל".


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3BMuCfS
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬