כתב אישום נגד זוג מדימונה: האב היכה ילדיו באכזריות, האם הסתכלה

על פי כתב האישום האב הכה באגרופים ובחגורה בילדים בני 9 ו-10, שבר לאחד מהם שיניים- והאם נמנעה מלדווח לרשויות
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום המחשה: Photo by Jonah C from Pexels

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי בב"ש כתב אישום נגד בני זוג מדימונה, המייחס להם ביצוע ריבוי עבירות של תקיפת קטין או חסר ישע, התעללות בקטין, הפרת חובה של הורה או אחראי, שיבוש מהלכי משפט, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו והדחה בחקירה.

על פי כתב האישום, שהוגש ע"י עו"ד סיגל דהן הירש, הנאשם, בהזדמנויות רבות ולאורך תקופה ממושכת, ביצע עבירות אלימות כלפי שני ילדיה של הנאשמת מנישואים קודמים, בני 9 ו- 10. לעתים קרובות, תקף הנאשם את הקטינים וביצע בהם מעשי התעללות קשים, בנוכחות אמם ובידיעתה, אך הנאשמת לא עשתה דבר כדי למנוע מהנאשם לתקוף את ילדיה ונמנעה מלקחת אותם לטיפול רפואי.

​​​​​​​בין היתר, הכה הנאשם את הילדים באגרופים בפנים ובגופם, תקף אותם באמצעות חגורה כי לא ביצעו מטלות בבית וגרם להם לחבלות חמורות. באירוע אחד, בעקבות תקיפת הנאשם, ראשו של ילד הוטח בקיר ושיניו נשברו. הילד סיפר לאמו והראה לה את החבלות, אך היא לא עשתה דבר. בעקבות מעשי האלימות וההתעללות ובמספר הזדמנויות רבות, הורתה הנאשמת לקטינים שלא לספר לאיש ובתוך כך גם לא למשטרת ישראל, על המתרחש בביתם.

מכתב האישום עולה, כי באחד הימים הקרים והסוערים בסוף ינואר, ביקשה הנאשמת מבנה בן ה-10 שצפה בטלוויזיה להביא לה מחבת. הקטין לא נענה במידית לבקשת הנאשמת, הנאשמת כעסה עליו והנאשם הלם בו באגרופיו בחוזקה בבטנו ובפניו, וזאת כאשר הנאשמת נוכחת בעת ביצע מעשי האלימות. מיד לאחר מכן, כשהקטין בוכה וכאוב, הענישה אותו הנאשמת והורתה לו  לעזוב את הדירה בחולצה קצרה ובכפכפים קרועים, כשבחוץ קר וסוער. השכן שהבחין בילד עומד בחוץ בוכה ורועד, הכניס אותו לביתו.

עוד עולה מכתב האישום, כי הנאשמים נמלטו בחשיכה מהשוטרים מהקומה השניה של הדירה יחד עם הילדים והתחבאו על גגון מאולתר ומסוכן, כל זה כשהם טשטשו את החבלות שהיו על פניו של ילד עם המייק אפ.

התיק נחקר בתחנת דימונה.

בכתב האישום צוין, כי הנאשם במעשיו, "תקף קטין חסר ישע שהוא היה אחראי עליו וגרם לו חבלות של ממש וחבלות חמורות וכן עשה בקטין וחסר ישע שהוא אחראי עליו מעשים של התעללות גופנית ונפשית". הנאשמת, במעשיה, "לא מנעה תקיפה... ולא מנעה מעשים של התעללות גופנית או נפשית בקטין חסר ישע כל זה בהיותה אחראית עליו, וכאשר מוטלת עליה החובה לדאוג לבריאותו או למנוע התעללות בו, חבלה בגופו או פגיעה אחרת בשלומו ובבריאותו". הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.


רוצים להתעדכן בכל החדשות לפני כולם?? הצטרפו אל קבוצת הווצאפ וקבלו עדכונים שוטפים:  https://bit.ly/3BMuCfS
​​​​​​​
על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתם בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬