מפגש מרתק של השדולה לקידום נשים בפריפריה - עם נשות ב''ש

חברות הכנסת לימור מגן תלם, אלינה ברדץ'-יאלוב ושרון רופא אופיר מישראל ביתנו הגיעו היום (חמישי) לאוניברסיטת בן גוריון, לאירוע מיוחד מטעם השדולה לקידום נשים בפריפריה
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: עדן בצלאל / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א'

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

אירוע מיוחד בבאר שבע, חשוב לציבור הנשים בעיר בפרט ובנגב בכלל: חברות הכנסת לימור מגן תלם, אלינה ברדץ'-יאלוב ושרון רופא אופיר מישראל ביתנו הגיעו היום (ה') לאוניברסיטת בן גוריון, לאירוע מיוחד מטעם השדולה לקידום נשים בפריפריה. 

האירוע כלל פעילות מובילות מהפריפריה: דורית גולנדר, סגנית נשיא קרן ז'נסיס ולשעבר שגרירת ישראל ברוסיה, יו"ר נעמת חגית פאר, ליזה ניקולאיצ'וק, מנכ"לית מסלן, ג'ולי קייט, חברת מועצת מיתר ומייסדת הפורום לקידום הנגב.

וידאו: ראיונות עם משתתפות הכנס (צילום: משה פריאל)
​​​​​​​

קרוב למאה סטודנטיות ותושבות באר שבע נכחו באירוע ודיברו עם חברות הכנסת על המצב המורכב בפריפריה, מבחינת הביטחון האישי והטרדות כלפי נשים, הקושי בהקמת עסק, חינוך עבור ילדים עם צרכים מיוחדים, השכלה גבוהה, נגישות לבריאות בדגש על הפרעות אכילה ועוד.

חברות הכנסת, תושבות הדרום והצפון בעצמן, סיכמו שיפעלו בכלים הפרלמנטריים העומדים לרשותן למען שיפור התשתיות והתעסוקה בפריפריה וידרשו לסוגיות רבות שהועלו באירוע.

ג'ולי קייט: "אני מתרגשת לשתף כי קולנו נשמע! והנה, הנבחרת האמיצה הזו מתחילה את המסע שלה היכן שרבים לפניהן אפילו לא היו מוכנים לסיים – כאן בנגב! אני רוצה להודות לכן, בשם כל הנשים שמתגוררות כאן, על התקווה שאתן מעניקות לכולנו, על זה שמכאן ואילך לא נצעד לבד, שאנחנו נאבקות יחד. ויחד אין לי ספק שנביא את השינוי! כי בנגב ייבחן העם בישראל! גם השוויון המגדרי בישראל – ייבחן כאן, בנגב!".

חה"כ לימור מגן תלם: "שמחתי להגיע לבאר שבע ולהכיר את הנשים הנפלאות שהן פעילות מובילות שיוזמות מהלכים חשובים מאוד בפריפריה. אישה שלא מרגישה בטוחה ברחוב ואין לה ביטחון כלכלי לא תקים את העסק הבא שיצמיח את הפריפריה ויביא עוד משרות ועוד משפחות להקים את ביתם בנגב. שמעתי היום המון רוח עשייה ורעיונות מצוינים להמשך ואנחנו נתחיל ליישם אותן בעבודה בכנסת". 

חה"כ אלינה ברדץ'-יאלוב: "כתושבת אשדוד בהווה וכתושבת באר שבע לשעבר, הנושאים הנוגעים לנשות הפריפריה הדרומית הם עמוק בליבי. השדולה לקידום נשים בפריפריה מחויבת לפעול למען צמצום הפערים הקיימים ביו נשות הפריפריה והמרכז בתחומי ההשכלה, התעסוקה ואפילו תחושת המסוגלות. ישנו חוסר שוויון עצום ובדיוק לשם כך הגעתי לכאן היום יחד עם חברותיי לשדולה, כדי להבין את הצרכים של נשות הדרום וזאת כדי לייצר למענן את הפתרונות הטובים ביותר".

השדולה למען נשים בפריפריה בביקור בבאר שבע (צילום: משה פריאל)​​​​​​​

חה"כ שרון רופא אופיר: "פגשנו היום בבאר שבע נשים נהדרות שמתמודדות עם קשיים ואתגרים בתחום התעסוקה בריאות חינוך והבעיה הבוערת ביותר כיום - ביטחון אישי. נושא הביטחון האישי של נשים ונערות מחייב טיפול מיידי!! פניתי לסגן השר לביטחון פנים וביקשתי שאירועי אלימות נגד נשים ונערות במרחב הציבורי יקבלו קדימות ויוגדרו במערכת המשטרתית כארוע קיצון המקבל מענה בתוך 10 דקות. נוסיף ונפעל למתן מענה בתחום זה וכמובן בתחומים נוספים״.על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​