צפו: תפילת הגשם המרגשת של ילדי הגן

ילדי גן ״תאנה״ ממושב פטיש שבמועצה האזורית מרחבים - ערכו הבוקר תפילה מרגשת להורדת גשמים - על רקע הבצורת בנגב
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: באדיבות דוברות מועצת מרחבים / שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')

ילדי גן ״תאנה״ ממושב פטיש שבמועצה האזורית מרחבים ערכו הבוקר תפילת גשם, על רקע הבצורת בנגב.  בעוד במרכז ובצפון ירדו השבוע משקעים רבים, בדרום הארץ נרשמה כמות מעטה ומאכזבת של גשמים.

וידאו: ילדי גן תאנה בתפילת הגשם / צילום: באדיבות מועצת מרחבים, שימוש הוגן על פי סעיף 27 א')


על פי הנתונים שנאספו מאז ראשית עונת הגשמים, כמות המשקעים שירדה באזור שמדרום לשדרות נמוכה מאד, מה שפוגע בעיקר בגידולי התבואות: חיטה, שעורה ואפונה.
הנה כמה מהנתונים: במושב תלמי ביל״ו שבמועצה האזורית מרחבים נרשמו מתחילת העונה 45 מ"מ גשם בלבד ובמושב פטיש רק 26 מ"מ.
השבוע - כאשר בצפון ירדו כמויות שיא של משקעים שגרמו להצפות – בחלק מיישובי הדרום לא ירדו כלל גשמים (מיום א ועד לרגע זה) ונרשמו נתונים מאכזבים אפילו יותר. 

במושב פטיש 1 מ"מ גשם, בגילת 2 מ"מ ובתלמי ביל״ו כמות דומה, 2 מ"מ בלבד.

שי חג׳ג׳ יו״ר מרכז השלטון האזורי וראש המועצה האזורית מרחבים אומר כי כמויות הגשם הזעומות יפגעו קשה בגידולי השדה ״חיכינו למערכת הגשמים- כרמל.״

על פי נתוני החברה החקלאית ״מושבי הנגב״ - עד כה ירדו כ 20% מהממוצע הרב שנתי לתקופה הזו.  ״החיטה שנבטה בנגב כבר סובלת. והפוטנציאל שלה יורד.״ אומר חג׳ג׳ ומוסיף ״מיעוט הגשמים עלול להביא אותנו אפילו לבצורת. כבר עכשיו אפשר לראות את הפגיעה בגידולי התבואות, חיטה, שעורה, אפונה ואם כמות המשקעים לא תשתפר נהיה בבעיה כלכלית קשה השנה''.על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: branzanews.br7@gmail.com‬ ​​​​​​​​​​​​​​