אכיפה נגד עובדת מין ושני צרכני זנות בבניין מגורים בשכונה ג'

עיריית ב''ש: ''במהלך הפעילות ועל בסיס מידע מודיעני שהתקבל, צוותי האכיפה פעלו ליישום צו בית משפט, כנגד בית בושת שפעל באחד מבתי המגורים בשכונה וכנגד שני צרכני מין''
send whatsapp messsage send FB messsage
שוטרים בפתח הבניין בו בוצעה האכיפה (צילום: עיריית ב''ש)

המשטרה והשיטור העירוני החליטו לפעול כנגד עובדות מין בשכונה ג'. ''מוקדי הפעילות'' מוכרים לתושבי השכונה מזה שנים - בדירות ובאתרים מסויימים, בעיקר אחרי רדת החשיכה, שהיו מושכים צרכני מין. ב', נהג מונית המכיר היטב את האיזור, סיפר לברנז'ה NEWS כי שנים המצב מוכר וידוע לכולם: ''סטודנטים חדשים לפעמים בהלם ממה שרואים בשכונה, מי שגר פה מכיר את המצב''. האכיפה בוצעה בבניין מגורים, בו המשטרה ערכה בעבר פעילות אכיפה דומה.

השבוע החליטו במשטרה ובשיטור העירוני לפעול כנגד עובדת מין, בעקבות מידע שהתקבל, בדירה בשכונה ששימשה למפגשים ונתפסו שני צרכני שירותי מין. לעובדת המין נרשם דוח מנהלי. 

ניידת בפתח הבניין בו פעלה עובדת המין (צילום: דוברות עיריית ב''ש)

ב', נהג מונית: ''זאת טיפה בים. יודעים מה הולך בעיר, נתפלים לפעמים לבחורה אחת, מי שרוצה, מוצא איפה ועם מי לעשות. אתה משלם 150 שקל לחדר לשעה, עם כל הציוד והבחורה לוקחת 300 או 350. להגיד לך אני חושב שזה בסדר? לא. כואב לי על הבנות שעוסקות בזה, אני לא שופט, מפריע לי הגברים שהולכים לזה. אבל התופעה קיימת בב''ש''.

על פי החוק איסור צריכת זנות (הוראת שעה ותיקון חקיקה), התשע״ט–2019 על צורך או נמצא במקום המשמש למעשי זנות יוטל קנס מינהלי קצוב של 2,000 שקלים חדשים ובמקרה של עבירה חוזרת - כפל קנס. 

מעיריית באר שבע נמסר: ''במסגרת פעילות אכיפה ממוקדת ויזומה של תחנת משטרת באר שבע ומחלקת שיטור עירוני, פעלו בשבוע החולף צוותי משטרה ופיקוח ברחבי שכונה ג', למיגור תופעת הזנות כחלק מהגברת תחושת הביטחון האישי בקרב תושבי השכונה''.

''מטרת הפעילות בעיקרה הייתה נקיטת פעולות אכיפה כנגד צרכני מין ויצאניות''.

''במהלך הפעילות ועל בסיס מידע מודיעני שהתקבל, צוותי האכיפה פעלו ליישום צו בית משפט, כנגד בית בושת שפעל באחד מבתי המגורים בשכונה לרבות נקיטת פעולות בהיבט הפלילי והאכיפתי כנגד שני צרכני מין שאותרו במקום''.

''בנוסף, במסגרת פעילות מניעה ואכיפה של צוותי האכיפה ובהתאם לחוק שנכנס לאחרונה לתוקף לצורך ביצוע אכיפה, בוצעה תצפית על יצאנית נגדה בוצעה אכיפה באמצעות רישום דו"ח מינהלי בהתאם''.

''צוות נקודת שיטור ופיקוח שכונה ג', ימשיך לפעול באופן שוטף למיגור התופעה, תוך נקיטת פעולות מניעה ואכיפה''.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com