''תחבורה ציבורית מתקדמת חיונית להמשך התפתחות העיר''

את הדברים אמר ראש העיר אופקים, איציק דנינו, לשרת התחבורה, מרב מיכאלי, שהגיעה עם צוות המשרד הבכיר לביקור עבודה בעיר – ראש העיר גם ביקש לקדם לראשונה בישראל תנועה של כלי רכב אוטונומיים בשירות התחבורה הצי
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: דוברות עיריית אופקים

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

שרת התחבורה, מרב מיכאלי, וצוות משרדה הבכיר, קיימו ביום שלישי ביקור עבודה באופקים, במהלכו סיירו במספר מוקדם בעיר וקיבלו סקירה מלאה על אתגרי התחבורה עמם מתמודדת העיר בימים אלו.

השרה ביקשה לקיים את פגישת העבודה במקום פתוח וכך התכנסו בכירי העירייה יחד עם הצוות הבכיר במשרדה לדיון באוויר הפתוח לצד המבנה העתיק במצודת פטיש. בהמשך קיימו הצוותים סיור בתחנות הסעה בעיר, שוחחו עם נוסעים בתחבורה הציבורית, לאורך תוואי כביש אופקים שדה תימן ובמכללה למקצועות הרכבת, שם קיבלה השרה סקירה על פעילות הסימולטורים של רכבת ישראל המשמשים לאימון והכשרת נהגים ואף התנסתה בנהיגה באחד מהם.

ראש העיר, איציק דנינו, ציין בפתח דבריו כי עיריית אופקים זוכה לשיתוף פעולה מלא ממשרד התחבורה בהיקפים גדולים במגוון פרויקטים לאורך השנים, ובדיון שהתקיים העלה מספר נושאים בתחום התחבורה שהוא רואה לנכון לקדם בעיר.

ראש העיר, איציק דנינו: "אופקים הופכת להיות עיר אזורית, בירת הנגב המערבי, וכפועל יוצא מתבקש לפעול לשדרוג התחבורה הציבורית, הן מבחינת מספר הקווים והן מבחינת התדירות. ביקשנו מהשרה לפעול להפחתת העומסים הקיימים בעיקר בשעות השיא של מוסדות החינוך, הכל כדי לעודד תושבים לעשות יותר שימוש בתחבורה הציבורית. כמו-כן, ביקשנו לבחון אפשרות לקדם הפעלת תחבורה אוטונומית לאורך התוואי המחבר בין השכונה החדשה לוותיקה כפיילוט ראשון מסוגו בישראל".

עוד ביקש ראש העיר מהשרה וצוות משרדה לפעול להקמת סניף של משרד הרישוי באופקים, לחדש את המכרז להפעלת מכון הטסטים בעיר, להקצות תקציב לשדרוג שבילי אופניים ברחבי העיר במטרה לעודד תושבים לקידום אורח חיים בריא ושימוש בתחבורה ירוקה, וכן לקבל הנחיות בכל הנוגע להקמת עמדות טעינה במרחב הציבורי לכלי רכב חשמליים.

ראש העיר, איציק דנינו, סיכם את הביקור: "אני מודה לשרה על הביקור החשוב. גילינו שרה קשובה, מעורה בפרטים ונכונה לסייע. אין לי ספק כי ייעשו מאמצים רבים מצידה ומצד צוות משרדה לקדם את הנושאים שהעלינו לדיון ולתת מענה מקיף לנושא התחבורה בעיר".


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com