משפחתו של ד''ר אבי הרלב: ''משוכנעים שהוא נרצח''

הודעה חריגה הערב, מטעם משפחתו של סא''ל ד''ר אבי הרלב, שנמצא בשבוע שעבר ללא רוח חיים ביער להב: ''דוחים את השמועות המופרכות אודות נסיבות מותו של אבי. אנו משוכנעים מהרגע הראשון שאבי נרצח''
send whatsapp messsage send FB messsage
ד"ר סא"ל במיל' אבי הרלב (צילום של מועצת דרום נר חברון)

מאת: משה פריאל, כתבנו הפוליטי

״אנו דוחים את השמועות המופרכות אודות נסיבות מותו של אבי שנפוצו מאז מותו. אנו משוכנעים מהרגע הראשון שאבי נרצח. 
עתידו של אבי היה לפניו בכל המישורים'', כך אומרת הערב משפחתו של סא''ל ד''ר אבי הר לב ז''ל, שנמצא ללא רוח חיים, כשהוא ירוי, ביער להב. 

''הוא היה אדם פעיל מאוד, חיוני ואופטימי, איש משפחה אהוב על רבים ורופא מצטיין באמצע הקריירה המקצועית.
רק בימים האחרונים אבי פעל והשתתף בתכנון תכניות לעתיד, הן בנושאים הנוגעים ליישוב, והן במסגרת ההתנדבות לשירות המילואים אותו התכוון להמשיך, כפי שסיכם עם מפקד החטיבה שעות ספורות לפני מותו - וכפי שסיפר המח"ט בהלוויה הצבאית שנערכה לאבי''. 

''אנחנו קוראים למשטרת ישראל לבחון באופן יסודי את כל כיווני החקירה, כולל האפשרות לאירוע לאומני. נציין כי באירועים דומים בעבר (כגון במקרי הרצח של הרב משה טלבי ושל ירון גיספן ז״ל) הרושם הראשוני של גורמי החקירה, שמדובר באובדנות, התברר כשגוי''.

''במיוחד במקרה זה, כשאבי היה בדרכו משירות מילואים ולבוש מדי צה"ל, נדרשת בדיקה מקיפה וממצה. אנחנו מבקשים ומצפים ממשטרת ישראל וגורמי הביטחון, אותם אנו מעריכים ומוקירים מאד, להמשיך ולמצות את החקירה עד תום ולמצוא את המפגעים".

גורם המקורב להמשפחה אמר הערב כי משפחת הרלב מעריכה ומוקירה מאוד את המשטרה וכוחות הביטחון ואינה מעוניינת בעימות. יחד עם זאת, על סמך ההיכרות העמוקה עם אבי, למשפחה ולחברים ברור מעל כל צל של ספק שלא מדובר במקרה אובדני. ניסיון העבר מלמד שלעיתים רושם חקירתי ראשון במקרים מסוג זה, אינו המסקנה הסופית.

בין היתר, זכורים המקרים הבאים:

•    23.3.2011. הרב משה טלבי נמצא ירוי לצד כביש הגישה לישוב רבבה. נשקו האישי לצידו. המשטרה סגרה את התיק במהירות כמקרה התאבדות, תוך התעלמות מעמדתה הנחרצת של המשפחה ומראיות ברורות בשטח. כמו במקרה של אבי – שאמר לאשתו כי בעוד רבע שעה יהיה בבית - הרב טלבי שוחח דקות ספורות לפני מותו עם בן המשפחה וקבע להיפגש אתו בהמשך היום. רק לאחר 3 שנים הרב טלבי הוכר כנפגע טרור. 

•    22.5.2009. יום שישי. תושב עלי, ירון גיספן, לא מגיע הביתה. אשתו ההרה והמודאגת מתקשרת למשטרה. בהמשך, גופתו הירויה נמצאת בפאתי הישוב עלי. לצידה מונח נשקו האישי. המשטרה סוגרת את התיק במהירות כתיק התאבדות אף שאין ראיות חותכות לכאן או לכאן. רק כעבור 9 שנים מתברר שנעשתה טעות ושלמעשה מדובר ברצח על רקע לאומני.

•    26.2.2010. פעילת השלום נטע בלאט-שורק נעדרת במשך יומיים מבית ההארחה בו היא שוהה במנזר בית ג'מאל ליד בית שמש. גופתה נמצאת כשחבל כרוך על צווארה. המשטרה פוסקת שמדובר בהתאבדות. חודשיים וחצי מאוחר יותר מתברר שנטע נרצחה על ידי שני ערבים שעברו במקום וזיהו שמדובר ביהודייה.

•    16.9.2014. נתנאל עראמי מבצע עבודת סנפלינג באתר בניה בפתח תקווה. לקראת סיום העבודה הוא מבקש מהעובד שלו לאסוף את הכלים. העובד שם לב שנתנאל מתמהמה ויוצא לחפש אותו. הוא מוצא את גופתו המרוטשת למרגלות הבניין. למרות החתכים הנקיים בשני הכבלים של נתנאל, המשטרה מסווגת את האירוע כתאונת עבודה. רק חודשיים מאוחר יותר נתפסים הרוצחים והוא מוכר כנפגע פעולות איבה.

•    13.1.2019. הדס תפוחי בדרכה הביתה. לפתע היא סוטה מהנתיב ומתנגשת חזיתית במשאית שנוסעת מולה. המשטרה ממהרת לסווג את האירוע כתאונת דרכים, למרות הראיות בשטח המצביעות על זריקת אבנים בסמוך למועד האירוע.

למשפחה ולחבריו הקרובים של אבי ז"ל אין ספק שלפנינו מקרה דומה. לאבי בוודאות לא הייתה כל סיבה לשלוח יד בנפשו.
בקשת המשפחה מרשויות החקירה, כולל שב"כ, לבחון שוב ובאופן יסודי את הממצאים, שכן ההנחה שמדובר במקרה אובדני לא מתיישבת כלל עם דמותו של אבי, עם תוכניותיו לעתיד ועם המעשים שעשה אפילו שעות ספורות לפני מותו.


על פי ''שימוש הוגן'' המעוגן בסעיף 19 לחוק זכויות יוצרים, התשס"ח-2007. מערכת ''ברנז'ה NEWS'' מכבדת זכויות יוצרים ועושה כל מאמץ לאתר את בעלי הזכויות בצילומים המועברים אלינו, לעיתים תוך כדי התרחשות חדשותית. אם זיהיתים בכתבות או הידיעות צילום שיש לכם זכויות בו, אתם רשאים לפנות למערכת ולבקש לחדול מהשימוש באמצעות כתובת המייל: gvanim.bs@gmail.com


​​​​​​​