דנילוביץ' יתחסן ביום א' נגד קורונה: ''חייבים לתת אמון במערכת''

ראש עיריית ב''ש קיבל פניה ממנהל סורוקה לבוא להתחסן נגד קורונה יחד עם צוותי ביה''ח. ''אני עושה זאת ברצון ובאמונה'', הסביר
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: Image by Vesna Harni from Pixabay

נותן דוגמא אישית: ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ' יתחסן ביום ראשון נגד הנגיף קורונה. בכך, הוא מצטרף לשורת אישי ציבור שיהיו הראשונים להתחסן ובכך לסייע להפיג את חששות הציבור מפני החיסון, שפותח בזמן שיא וקיבל את האישור המזורז של רשות המזון והתרופות של ארה''ב, ה-FDA. 

ראש העיר קיבל פניה ממנהל המרכז הרפואי סורוקה- ד״ר שלומי קודיש וממנהלת שירותי בריאות כללית במחוז הדרום- חדווה אמונה, להתחסן בראשית השבוע יחד עם אנשי מערכת הבריאות (הרופאות, הרופאים, האחיות והאחים) דנילוביץ' הודיע  להם שיעשה זאת ''בשמחה''.

"חשש הוא דבר טבעי לחלוטין'', מסביר דנילוביץ', ''יחד עם זאת חייבים לתת אמון במערכת הבריאות והכי חשוב, לעשות הכל על מנת להציל חיי אדם, לדאוג שהמשק יחזור לפעילות ושאנחנו, בני האדם, נשוב לחיים סדירים ללא מגבלות ובלי מחיצות. אני עושה זאת ברצון ובאמונה".

מבצע החיסון בישראל יהיה מדורג ויתחיל מצוותי הרפואה, כוחות ההצלה והביטחון. על פי הערכות שונות, בשבוע הבא יתחילו להתחסן גם בני 60 פלוס, הנחשבים קבוצת סיכון. לאחר מכן, מתן החיסון יורחב לקבוצות גיל צעירות יותר. עם זאת, מתן החיסון אינו מבשר את החזרה המהירה, המיידית לשיגרה הישנה. בממסד הרפואי מדברים על חודשים ארוכים, במקרה הטוב, עד שישראל תראה ירידה משמעותית בתחלואה, שתאפשר לפתוח חלקים נוספים במשק.