ההרוגים בהתרסקות המטוס: מדריך וחניך בקורס טיס של חיל האוויר

צוותי זק''א, משטרה וכיבוי אש בדרכם למקום. נקבע מותם של שני פצועים בזירת האירוע. סמוך לשעה 17:00 הותר לפראסם כי מדובר במדריך, קצין וחניך בקורס טיס
send whatsapp messsage send FB messsage
זירת ההתרסקות (צילום: אנשי הדממה בטלגראם)

מטוס אזרחי, שהיה בטיסת אימונים מעל איזור משמר הנגב, באיזור היישוב תדהר, סמוך לרהט, התרסק הבוקר. צוותי זק''א, כיבוי ומשטרה בדרכם למקום. מדובר בטיסה שיצאה מבסיס חצרים. נבדקת סיבת ההתרסקות - האם הייתה טעות אנוש או תקלה טכנית. ההרוגים הם קצין, מדריך טיס וחניך, הודעה נמסרה למשפחות.

ממד''א נמסר כי  בשעה 11:32 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א על כלי טיס שהתרסק סמוך למשמר הנגב. חובשים ופראמדיקים דיווחו על 2 גברים מחוסרי הכרה במקום, פצועים באורח אנוש. מאוחר יותר, נקבע מותם.

זירת ההתרסקות (צילום: איחוד הצלה)​​​​​​​

וידאו: זירת ההתרסקות (מקור: קודקוד בטלגרם)


מפרטים ראשוניים עולה כי מדובר בכלי טיס קל, חד מנועי, בעל שני מושבים. שברי המטוס מפוזרים על פני שטח גדול בשדות החקלאיים של מושב תדהר. 

וידאו: זירת התרסקות המטוס (צילום: איחוד הצלה)
​​​​​​​


וידאו: הדקות הראשונות שאחרי התרסקות המטוס (צילום: גד''ש שקמה)
​​​​​​​


​​​​​​​וסף אבו ג'עפר חובש איחוד הצלה שהגיע לזירה מסר: "מדובר בשני צעירים שנהרגו כתוצאה מהתרסקות מטוס קל. למרבה הצער נקבע מותם בזירת האירוע".

​​​​​​​פראמדיק מוטס במסוק מד"א רפי שבע: קיבלנו קריאה על כלי טיס שהתרסק בשטח פתוח ומיד הוזנקנו למקום במסוק מד״א, עוד מהשמיים ראינו את את העשן הסמיך, כשנחתנו בסמוך למקום ראינו את המטוס ובתוכו שני הפצועים מחוסרי הכרה. ניסינו לראות אם ניתן להציל אותם אבל הם היו ללא סימני חיים וכפי הנראה נהרגו במקום ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותם“.

סמוך לשעה 17:00 הותר לפרסם כי קצין צה"ל במילואים וחייל צה"ל מבית הספר לטיסה נהרגו היום (ג') כתוצאה מהתרסקות מטוס קל.
 
דובר צה"ל מוסר כי היום (ג'), ח' בכסלו התשפ"א, 24 בנובמבר 2020, נהרגו קצין צה"ל במילואים ששירת כמדריך טיסה וחייל צה"ל ששירת כפרח טיס מבית הספר לטיסה כתוצאה מהתרסקות מטוס קל בשטח פתוח בדרום הארץ. מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, הנחה על הקמת צוות תחקיר מומחים בראשות  קצין בדרגת אלוף-משנה לבחינת נסיבות האירוע.
 
כמו כן, החליט מפקד חיל האוויר על עוצר טיסות אימונים והכשרות בחיל האוויר החל מהיום (ג׳).
 
הודעות נמסרו למשפחותיהם.
 
צה"ל משתתף בצער המשפחות וימשיך ללוותן.