בנק הפועלים מנציח את התושבים הגיבורים של העיר אופקים

בנק הפועלים העניק חסות לציור גרפיטי עצום של כ-80 מ''ר על גבי קיר בניין בשכונת מישור הגפן באופקים שמנציח את גבורת התושבים של העיר שניהלו קרבות הרואיים עם המחבלים בשבת השחורה ב-7/10
send whatsapp messsage send FB messsage
צילום: באדיבות ארד לוי ואלעד מזמר

אמן הגרפיטי המוביל ארד לוי, המצייר ברחבי העולם והשתתף בפסטיבלים בינלאומיים, שרוב עבודותיו בוטלו בעקבות המלחמה, החליט ליזום בשיתוף עם אלעד מזמר מהלך של עשייה יצירתית והחלו לצייר ציורי גרפיטי ענקיים על קירות ברחבי הארץ אשר מעבירים מסרים של אחדות, הוקרה וזיכרון של אותה שבת שחורה ב-7/10/23.

כחלק מהמהלך, לוי חבר לבנק הפועלים שהחליט להנציח את גבורתם של תושבי העיר אופקים שנלחמו בחירוף נפש מול המחבלים שחדרו לעיר והחליט להעניק חסות לציור גרפיטי שיספר את סיפור הגבורה. לוי נפגש עם רונית ברדה, מנהלת סניף בנק הפועלים באופקים ויחד עם ראש עיריית אופקים, איציק דנינו ומנכ"ל העירייה שנרתמו למהלך ויחד הם ערכו סיור משותף בעיר לאתר את הקיר המתאים ביותר.

הקיר שנבחר הינו קיר של בניין ברחוב התמר בשכונת מישור הגפן בעיר בה התקיימו כל הקרבות הקשים מול המחבלים, מול הבית של רחל אשר נלקחה יחד עם בעלה כבני ערובה.

היזם והאמן נפגשו עם תושבי השכונה כדי לשמוע מהם סיפורים על אותה שבת שחורה בה התושבים בתושייה גדולה יצאו להילחם כמו אריות עם אפס אמצעים ולמעשה בעזרתם עוד לפני הגעת כוחות המשטרה גרמו למחבלים להתבצר בשני מוקדים הסמוכים אחד לשני, הבית של רחל חמישה מחבלים ובית נוסף עם חמישה מחבלים ועוד שני מחבלים שניסו לברוח.

כוחות המשטרה הגיעו ונלחמו יחד עם התושבים בצורה מעוררת הערצה, כשבעזרתם ובזכותם המחבלים לא הצליחו להתקדם למוקדים נוספים בעיר ונעצרו באותה נקודה ומנעו פגיעה בתושבים נוספים בעיר.

לאחר שבוע של עבודה האמן ארד לוי השלים את ציור הגרפיטי העצום בגודל של 80 מ"ר על גבי הקיר בבניין ברחוב התמר בשכונת מישור הגפן באופקים שהפך לאתר הנצחה לגבורתם של תושבי העיר.