תערוכת האומנות של גמלאי בית הספר תרשיש במכללת קיי

בבית הספר לגמלאים ''תרשיש'' של העמותה לקידום פרויקטים במכללת קיי בבאר-שבע, מתקיימת תערוכה מתחלפת של הגמלאים שלומדים בבית הספר
send whatsapp messsage send FB messsage
תמר ומנהלת ביה''ס תרשיש יעל אוזן. צילום: משה גבאי

בימים אלה מתקיימת תערוכה מציוריה של הסטודנטית תמר בלומנשטיין (קמפו), אשר נולדה ברגוזה סיציליה בשנת 1942. אביה שהיה בנאי עבר לעבוד בטוניס ואת שנות לימודיה הראשונות עשתה תמר במנזר.

המשפחה עלתה לארץ ישראל בשנת 1956 לבאר-שבע והתגוררה מול בית הספר "אוהל שרה" שהיום משמש כבית האומנים בעיר. תמר עברה גיור בבית הספר ובהפסקות הייתה מציירת את מבנה בית הספר והחצר. את לימודיה האקדמאיים בבלשנות אנגלית וצרפתית השלימה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

את רזי הציור למדה אצל הצייר ארסני גודין, ציור עכשווי למדה אצל האומן אורי פרץ ואת המשך ההתמקצעות בציור למדה אצל המורה ארנון גיאת שמלמד בביה"ס לגמלאים "תרשיש". רוב ציוריה של תמר מצוירים בצבעי שמן על גבי קנבס.

תמר למדה ב"תרשיש" גם מקצועות נוספים כמו: פיסול בחימר, איור על גבי פורצלן, פיסול בעיסת נייר ולימודים כלליים כגון: ואפילו לימודי חו"ל, לימודי ארץ ישראל ולימודי תנ"ך שאותם ממשיכה ללמוד גם בימים אלה. בין לבין היא מתנדבת במשרדי בית הספר לגמלאים "תרשיש".

מנהלת ביה"ס "תרשיש" לגמלאים, הגב' יעל אוזן: "בית הספר לגמלאים "תרשיש" מטיב לממש את הפוטנציאל הגלום בקרב בני הגיל השלישי. רעיון שבצידו חזון ושאיפה לפעול במהלך הפעילות העניפה שקיימת אצלנו. מבוגרים רבים, ובניהם גם תמר, מתעניינים בנושאים שסיקרנו אותם בנעוריהם, אך בעבר הם לא התפנו ללמוד אותם. היום מגיעים לבית הספר מדי יום עשרות גמלאים נהנים וחווים למידה ועשייה בתחומים כגון: משפטים, תנ"ך, לימודי א"י וחו"ל, טאצ'י, פלדנקרייז, יוגה, קרימה, פיסול, פסיפס וציור".